Oslav Grey Day se značkou New Balance

Šedá byla vždy se značkou New Balance úzce spjatá. Právě proto New Balance každý rok v květnu oslavuje takzvaný Grey Day, který vždy přinese novou kolekci s oblečením i teniskami. Letos kromě toho značka představila speciální Moon Daze Pack, který je inspirovaný Měsícem a širokým spektrem šedé barvy, kterou každou noc vyzařuje.

New Balance se šedivou pravidelně pracuje už od 80. let, kdy se barva prosadila hlavně díky ikonickým modelům jako 990 a 574. V roce 1982 byla na trhu poprvé představena silueta 990, která i přes svou nadprůměrnou cenu dokázala díky nadčasovému designu a svršku z premiového šedého semiše uspět a šedá se díky ní mohla stát ikonou, symbolem a neodmyslitelnou součástí celé značky.

Šedá barva je svobodná, představuje nekonečný kreativní prostor, možnosti vyjádřit se a to vše navzdory své jednoduchosti. Šedá není ani černá ani bílá – je to široké spektrum odstínů, které dává každému možnost autenticky interpretovat svůj charakter. V šedé barvě je jednoduše každý neomezený a nespoutaný.

V rámci letošních oslav Grey Day vyšly nejen nová šedá provedení mnoha vlajkových siluet jako 574, 990 a 991, ale také speciální Moon Daze edice, která přinesla modely 550, 580, 9060 a More Trail v různých šedých odstínech odrážejících jednotlivé fáze a vzhled Měsíce.

Chceš se přidat k oslavám Grey Day? Prohlédni si celou kolekci na e-shopu newbalance.cz a vyber si odstín šedé, který je ti nejbližší.

Jak dnešní Grey Day slaví například fotograf Alex Hudák, tvůrce podcastů Sinai nebo sneakerhead Dom Skywalker najdeš na jejich instastories.