Japonský rider Shin Sanbongi vydal druhé tenisky ve spojení s adidas

Navrhnout vlastní tenisky je snem každého sneakerheada, málokterému se to ale za celý život podaří. Známému japonskému skateboardistovi, jehož můžeš znát pod jménem Shin Sanbongi, se tenhle sen splnil již podruhé. Nedávno totiž vydal svůj druhý pár ve spolupráci se značkou adidas, s níž poprvé spojil síly v roce 2020.

Nové adidas Campus ADV, za nimiž stojí právě Shin Sanbongi, seženeš exkluzivně ve Footshopu, který si k příležitosti tohohle speciálního releasu připravil super skate edit s Davidem Luu.

Při tvorbě svých druhých tenisek čerpal Shin Sanbongi inspiraci nejen ze světa skateboardingu, jeho pár totiž v sobě navíc skrývá i několik fotbalových prvků. Právě fotbal totiž mladého Sanbongiho ke skateboardingu z části přivedl. Když byl v osmé třídě, jel na fotbalový turnaj do Barcelony, kde ho všudy přítomný skateboarding naprosto pohltil. „Jakmile jsem se pak vrátil zpátky do Japonska, moje vášeň pro fotbal vyprchala a nahradila ji touha víc a víc poznávat skateovou a surfařskou kulturu,“ popisuje Shin svůj první kontakt se sportem, který se v budoucnu stal nedílnou součástí jeho života.

Černé tenisky s tmavě zelenými detaily jsou speciální hned z několika důvodů. Největšího rozdílu si můžeš všimnout na jazyku, který Shin nahradil svým oblíbenějším z tenisek Campus ‘80s, s nímž se mu podle něj všechny triky dělají o poznání lépe. Na straně boty poté najdeš nápis Sanbongi, který funguje čistě jako odkaz na jméno jejich autora.

Důležité je zmínit také tear-away technologii, díky níž se černá barva po několika tricích a postupném opotřebování svršku začne měnit na tmavě zelenou. Ve vnitřku tenisek poté najdeš krátký vzkaz v japonštině, který v překladu znamená slovní spojení Have Fun!

Footshop k releasu natočil skvělý skate edit, který vznikl v centru Prahy ve spolupráci s českým riderem Davidem Luu a jeho crew. Zatímco celý edit si můžeš pustit níže, samotné tenisky najdeš v několika různých velikostech na oficiálním Footshop e-shopu.