Converse má skateboarding v krvi

Úplné začátky Converse se sice pojí spíš s teniskami na hraní basketbalu, s jejichž výrobou společnost původem z Massachusetts začínala, v průběhu času se ale nevyhnula ani několika siluetám, které byly určené na skate. Dnes už je skateboarding nedílnou součástí DNA značky Converse, kterou v roce 1908 založil Marquis Mills Converse.

Ukázkovým příkladem je kolekce ve spolupráci s celosvětově uznávaným riderem Louiem Lopezem, která světlo světa spatřila poprvé v roce 2019. Spojení Lopeze a Converse skejťákům přineslo zbrusu novou siluetu, která spojila tři starší modely z archivů značky. Tenisky Converse x Louie Lopez jsou totiž inspirované siluetami One Star CC, Breakpoint Pro a starým tenisovým modelem ze sedmdesátých let.

„Když jsem rodině oznámil, že budu mít svou vlastní tenisku, bylo to jako kdybychom ji měli mít všichni. Naše příjmení na botě… bylo to neuvěřitelné.“ popisuje Lopez moment, kdy poprvé řekl o spolupráci s Converse jeho rodině.

U vytváření Lopezových tenisek značka Converse hleděla na všechny požadavky, které jim slavný skejťák zadal. U skateboardingu jsou totiž technické detaily a specifikace obzvlášť důležité, proto měl Lopez celý vývoj pod dohledem. I díky tomu jeho tenisky mají speciální perforovaný jazyk pro větší pohodlí a maximální prodyšnost, dvojitou Ortholite stélku pro ztlumení každého doskoku a zpevněnou patu, která dá jezdci jistotu i při komplikovanějších tricích.

Jestli tedy hledáš nové boty na skate, neboj se šáhnout po Converse, nabídnou ti totiž vše, co bys jenom mohl při jízdě potřebovat.

Věrným Converse skejťákem je i český rider Daniel Dujsík, jehož jsme se zeptali na pár otázek o tom, jak se ke skateboardingu a k jeho spolupráci s Converse dostal.

Jak začala spolupráce s Converse?

Naše spolupráce s Converse začala zhruba v dubnu roku 2020, zkrátka narozeninový dárek
jak se sluší patří. Ke značce mám vztah ať už díky jejich teamu, videím (Purple je srdcovka),
tak i produktům jako takovým. Na model Chuck Taylor All Star Hi nedám dopustit, ale první One Stary x Golf Le Fleur od Tylera si v mém botníku taky najdou své místo.

Od kdy skejtuješ?

Skejtuju zhruba 15 let a miluju to až do teď. Kdo ke skateboardingu někdy přičichnul více,
chápe proč. Naučí tě vnímat život s nadhledem, pochopíš sebe sama a mimo to jde o
komunitu plnou kreativních lidí s vytříbeným vkusem.  Kromě skateboardingu miluju focení
a natáčení (tím posílám pozdrav Ambiente, Maxovi Habancovi a všem ostatním), umění,
architekturu, hudbu (dokážu strávit hodiny hledáním neznámých interpretů), design, fashion,
celkově hledání inspirace ve všech směrech. A abych nezapomněl, bez skvělého jídla by byl
život nuda! Můžete mě potkat jako rozhodčího na sérii Českého Skateboardového Poháru a
MČR, dělám redaktora atd.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna? Rozvíjet se v tom, co mě baví a dělat lidi šťastnými, motivovat je a
inspirovat. A už brzy snad oficiálně spatří světlo světa @sen_collective.