Nejzajímavější outfity letošního Met Gala

Met Gala je mezi celebritami jednou z nejočekávanějších společenských událostí celého roku, která se každoročně plánuje na první květnové pondělí. Dobročinnou akci pořádá Metropolitní muzeum v New Yorku, kde se celé Met Gala také koná. Jde o nejsledovanější módní přehlídku roku, na rozdíl od různých předávání filmových a hudebních cen se zde totiž celebrity nebojí experimentovat. Stylisté a módní návrháři často sází na extravagantnější outfity, které by se jinam příliš nehodily. Jednoduše řečeno, fantazii se na Met Gala meze nekladou.

Letošní ročník se nesl v duchu hesla “Gilded Glamour, White Tie”, které jasně odkazuje na takzvanou Gilded éru New Yorku, neboli také Pozlacený věk, který trval od roku 1870 do konce 19. století. Během té doby byla průmyslová revoluce v plném proudu a ve vyšší společnosti bylo zvykem nosit co nejhonosnější obleky. Základem byla bílá kravata nebo motýlek, často byly k vidění také vesty pod oblekem nebo sametové rukavice.

Ne všichni se tohohle dress codu samozřejmě drželi, na mnoha celebritách ale téma Gilded Glamour bylo znát. Ty nejzajímavější outfity z Met Gala 2022 si můžeš prohlédnout v galerii níže.

Zdroj: Vogue, Getty Images