Poznej čtveřici letošních PUMA HEROES

Po úspěchu loňského projektu PUMA HEROES se letos Puma rozhodla uspořádat druhý ročník, který se tentokrát nesl v duchu tématu “Travel in time, but make it fashion.” Stejně jako loni, i letos Puma vybrala čtyři hrdiny, kterým v tomto případě dala za úkol připravit ambasadory PUMA na focení outfitů ve stylu 90. let a přelomu století.

Z téměř 300 přihlášených talentů Puma vybrala pouhé čtyři jedince, jimiž se letos stali Iva Komisarenko, Jiří Besta, Nhu Quynh Le a Lenka Čačková. Čtveřice musela spojit své síly a vymyslet originální a autentické stylingy pro Bena Cristovao a Annie Camel, které měla následně také zrealizovat, což se celé partě povedlo během jediného dne.

Kdo jsou letošní PUMA HEROES?

Jiří Besta (Hair Styling): Jirka pracuje jako barber, který se specializuje především na hair tattoo, ve volném čase se ale věnuje také hudbě. Když si vybíral školu, rozhodoval se mezi stříháním a grafickým designem, ve finále ale vyhrálo právě stříhání. I přesto se v jeho práci talent pro grafiku nezapře, obzvlášt v případě zmíněných hair tattoos. V projektu PUMA HEROES měl na starosti právě vlasy a jejich styling.

Nhu Quynh Le (Make-up Artist): Make-up byl pro Quynh vášní už od mala, pořádně se mu ale začala věnovat až s příchodem světové pandemie, kdy to pro ni byla možnost, jak zahnat nudu. Sama o sobě tvrdí, že je hodně technicky založená, proto se často inspiruje například geometrií. Při focení s Annie a Benem předvedla, jak má všechno předem do detailu promyšlené a zvládne to i bezchybně zrealizovat.

Lenka Čačková (Set Design): Lenka studuje interiérový design, k čemuž se navíc snaží rozvíjet i v oblasti 3D grafiky. Jejím snem je živit se právě set designem, kterému se věnuje nejméně tři roky, v průběhu nichž zvládla získat dvě významná ocenění. V týmu superhrdinů měla Lenka za úkol doladit všechny retro outfity pro ambasadory různými rekvizitami a obohatit celý projekt dalšími skvělými nápady.

Iva Komisarenko (Fashion Styling): Iva má vystudovanou fotografii a v současné době pracuje jako módní fotografka. Během studií ji začal ze všeho nejvíc bavit fashion styling, pro módu totiž měla už od mala slabost. Sama ráda fotí nevšední fotografie, pro které čerpá inspiraci z přírody, barev, architektury, snů a vlastně všeho, co vidí nebo cítí. V rámci projektu PUMA HEROES měla na starosti sestavení všech šesti outfitů pro Bena Cristovao a Annie Camel, které si můžeš prohlédnout v galerii níže.

Jak probíhalo focení a natáčení?

Příprava a natáčení celého projektu PUMA HEROES trvalo celkem dva dny. Ten první se nesl ve znamení tvoření a natáčení stylingů, kdy se na place setkali jak všichni čtyři hrdinové, tak i oba ambasadoři. Všichni sice ve studiu byli minimálně 12 hodin, i přesto si ale celý den náramně užili. Oba ambasadoři měli celkem tři stylingy, které se fotily chronologicky. Fialové pozadí vyjadřovalo styl 90. let, zatímco zelené poté stálo pro nultá léta.