Jak to vypadá ve virtuálním světě společnosti Meta?

Pojem “metaverse” poprvé použil americký spisovatel Neal Stephenson ve svém sci-fi románu Snow Crash, který vyšel v roce 1982. V knize ho autor popisoval jako virtuální místo, kam se postavy mohly schovat před nepříjemnou realitou opravdového světa. V té době ještě nikdo netušil, že Stephenson vlastně předpověděl to, co bude za pár desítek let skutečností.

Společnost Meta věří, že virtuální realita v podobě Metaverse je budoucností našeho světa a jednou bude běžnou součástí našeho každodenního života. Dá se v ní pracovat, učit se, cvičit i bavit se, vlastně v ní totiž můžeš dělat cokoliv, na co si jenom vzpomeneš.

Pracovní meeting v Metaverse.

Jenom za minulý rok Meta, v jejímž čele stojí Mark Zuckerberg, investovala do Metaverse více než 10 miliard dolarů, což je v přepočtu nejméně 230 miliard korun. Tahle astronomická částka se jí sice ještě ani z nejmenší části nevrátila, Zuckerberg si je ale jistý tím, že mu jeho virtuální svět v budoucnu přinese sladké ovoce. I proto do něj také investoval desetkrát víc, než kolik utratil za Instagram, který odkoupil v roce 2012 za jednu miliardu dolarů.

Jedno je rozhodně jisté. Tvorba virtuálního světa není jednoduchá, stojí spoustu peněz a naprostá většina současné společnosti ještě není připravena na to, aby začala v Metaverse doopravdy žít. Společnosti jako Meta a Microsoft jsou sice průkopníky tohohle futuristického světa, ještě ale stále mají dlouho cestu před sebou. „Jakým směrem se naše cesta přesně vydá zatím není jisté, jsem ale spokojený se současným pokrokem, kterého jsme zatím dosáhli,“ zmínil se Mark Zuckerberg v souvislosti s Metaverse.

Chatování s přáteli a kolegy v Metaverse.

Největší strach ve spojení s virtuálním světem přináší obavy ohledně vlastního soukromí. Facebook byl několikrát zažalován za nedostatečnou ochranu soukromí a neoprávněný sběr uživatelských dat, starosti jsou tak určitě na místě. Doufejme, že někdo brzy najde dostatečné řešení tohohle problému, jinak totiž Metaverse nebude nikdy zcela bezpečný.

Více novinek z virtuálního, krypto a NFT světa najdeš na webu nftworldnews.tech powered by Qorpo.