Zakladatel Etherea není velkým fanouškem NFTs

Vitalik Buterin je ve světě slavný nejen jako geniální matematik a programátor, ale také jako jeden ze spoluzakladatelů druhé nejhodnotnější kryptoměny na trhu, známé pod názvem Ethereum. Právě Buterin se nedávno objevil na obálce časopisu TIME, kde v rozhovoru mimo jiné popsal jeho vztah k fenoménu nezaměnitelných tokenů neboli NFTs.

Podle něj se kryptoměny začínají ubírat nesprávným směrem, což popsal na příkladu NFT opiček z dílny Bored Ape Yacht Club, které mají hodnotu v řádech několika milionů dolarů. Právě zmíněná NFT kolekce je sice velmi oblíbená mezi mnoha celebritami, Buterin ji ale považuje za druh gamblingu a především za pouhé plýtvání energií a penězi.

Vitalik Buterin na coveru magazínu TIME. (Zdroj: TIME)

„Události několika posledních týdnů řadě lidí připomněly, že smyslem kryptoměn není hrát hry s obrázky opiček za miliony dolarů, ale že je to snaha dosáhnout něčeho smysluplného ve skutečném světě,“ vyjádřil se ve zmíněném rozhovoru Vitalik Buterin, který má jak ruské, tak ukrajinské předky. „Budu teď odvážnější a méně neutrální. Radši ať Ethereum některé lidi urazí, než aby představovalo bezvýznamné hodnoty,“ dodal.

Ve zkratce chce Buterin, jehož mnoho fanoušků označuje za velvyslance mimozemské inteligence, využít potenciál Etherea a celého krypto světa k něčemu opravdu užitečnému. To pro něj znamená například komplexní volební reformu, spravedlivý daňový systém nebo univerzální základní příjem.

(Zdroj: Bored Ape Yacht Club)

Článek vznikl ve spolupráci s webem nftworldnews.tech, kde najdeš další krypto a NFT novinky.