Ukrajinská vláda hodlá prodávat NFTs na podporu své armády v boji proti Rusku

Potom, co 24. února Rusko v čele s Vladimirem Putinem napadlo sousední Ukrajinu, se téměř celý svět semkl a snažil se obyvatelům Ukrajiny v obraně pomoct, a to jak finančně, tak i materiálně. Jenom lidé z České republiky na pomoc napadené Ukrajině poslali minimálně 1,5 miliardy korun a další 2,5 miliardy darovala česká vláda v podobě humanitární pomoci a potřebného vojenského materiálu, jako jsou zbraně, munice a další technika.

Za zmínku stojí také pomoc od české rapové scény, která Ukrajinu v konfliktu s Putinem podpořila několika způsoby. Jmenovitě přispěli třeba Dvojlitrboyzz nebo Milion Plus, kteří darovali všechen výdělek z prodaného merche. Dále se zapojil také label TYNIKDY, který na podporu Ukrajiny uspořádal hned celý koncert. V neposlední řadě můžu zmínit také Smacka, který dokonce vydal speciální ukrajinskou colorway svého PEACE trika.

Pokud si ty sám ještě nijak nepřispěl, můžeš využít naší Youdare výzvu, ve které Nikos vyzval Forgena na výšlap na jednu z vybraných českých hor. Aby to neměl Forgen tak jednoduché, celou cestu musí absolvovat v Crocsech. Všechny vybrané peníze poté odešleme na pomoc Ukrajině.

Na Ukrajinu se přispívá nejen v běžných měnách, spousta lidí volí také cestu kryptoměn. V těch už země vybrala v přepočtu více než 30 milionů dolarů, což je minimálně 700 milionů korun.

Ukrajinský místopředseda vlády Mykhailo Fedorov nedávno také prozradil, že země chystá vlastní NFT kolekci, z níž by všechen výdělek měl jít na financování armády a dalších výdajů v boji proti Putinovi. Co konkrétně na nezaměnitelných tokenech najdeš zatím Fedorov neprozradil, hovoří se ale o tom, že by to mohly být fotky nejkrásnějších památek na Ukrajině, které by lidé mohli navštívit potom, co celý spor skončí.

Více novinek ze světa NFTs najdeš na webu NFT World News by Qorpo.