Transakční poplatky na síti Ethereum spadly na nejnižší hodnotu od loňského srpna

Pokaždé, když se někdo rozhodne nakoupit na síti Ethereum nějaký non-fungible token, známý především pod zkratkou NFT, musí zaplatit tzv. gas fee. Ve zkratce jde vlastně o takový poplatek za transakci, jehož výše se odvíjí od několika různých faktorů. Mezi ně patří jak současná hodnota dané měny, tak také třeba to, kolik lidí chce zrovna nějakou transakci provést. Gas fees se platí nejen při mintování NFTs, ale také i při nákupu a prodeji konkrétní kryptoměny.

Gas fees neboli transakční poplatky od začátku letošního roku rapidně klesají, v současné době už dokonce spadly na nejnižší hodnotu od loňského srpna. Může za to celkový úpadek kryptoměn a jejich trhu, jehož hodnota už klesla pod hranici dvou bilionů dolarů. Samotné Ethereum ztratilo od začátku roku hodnotu o více než 30 %, díky čemuž značně klesají i gas fees. I celkový hype okolo NFT světa je mnohem méně značný, než byl minulý rok, stále se ale nedá říct, že by vůbec neexistoval. Jedním z dalších zásadních vlivů je mimo jiné taky ruská invaze na Ukrajinu a vysoké riziko inflace.

Cena Etherea v dolarech v závislosti na čase. (Zdroj: CoinMarketCap)

Aktuálně se průměrná cena transakčních poplatků v síti Ethereum za posledních 7 dní pohybuje okolo hodnoty 11,14 dolaru, což se naposled stalo v srpnu minulého roku, jak ukazují statistiky z portálu CryptoRank. Od té doby tato cena rostla a dostala se až na hranici 55 dolarů, kdy začla klesat až do této chvíle. Oproti 55 dolarům se zdá současná hodnota opravdu nízká, ovšem ve srovnání s jinými sítěmi, jako je Solana nebo Polygon, už tolik ne.

Více novinek a aktualit ze světa NFTs najdeš na webu nftworldnews.tech!