Oslav letošní Air Max Day s Footshopem

Jako každý rok, i letos se 26. března dočkáme oslav nejznámější řady Nike tenisek vůbec, čeká nás totiž pravidelný Air Max Day, který se letos nese v duchu hesla “Give Fresh Air”. Jak už název napovídá, tenhle den patří tlumící technologii Nike Air, kterou si mohl v plné kráse poprvé spatřit v roce 1987, kdy svůj debut zažil dnes již legendární model Air Max 1.

Air Max Day každoročně přinese několik nových párů tenisek, soutěží a dalších výhodných nabídek, celá akce ale není jenom o teniskách. Je hlavně o spojování komunity pomocí toho, co máme všichni rádi. A přesně o to se snaží i Footshop, s nímž letos můžeš oslavit jubilejní 35. výročí tenisek Nike Air Max 1, které celé šílenství okolo Air Maxů odstartovaly.

Dorazit můžeš například do Vnitroblocku, kde od 15:00 bude probíhat event pod záštitou Footshopu a Queens. Zde tě čeká několik dalších workshopů, které se tentokrát budou točit hlavně okolo hudby a módy. Chceš být rapper? Na workshopu se naučíš psát rapové texty s pořádnou flow a lyrikou, aby sis nikde neudělal ostudu. Přeješ si být beatmaker? Přijď a budeš znát základy, aby ses později v komplikovaném světě beatů neztratil. Je tvým snem stát se návrhářem? Stačí dorazit a budeš umět se sítotiskem i vědět více o takzvané upcycled módě, která přetváří staré oblečení do něčeho úplně nového. Od 19:00 se poté můžeš těšit na drinky a volnou zábavu na afterparty.

Nebyl by to Air Max Day, kdyby ho nedoprovázel nějaký drop limitovaných tenisek. Už teď se můžeš na stránce Footshop zapojit do rafflu o povedený pár Nike Air Max 1 “La Ville Lumiere”, k němuž dostaneš i malý přívěšek na klíče nebo na řetízek. Losování končí právě 26. března, tak se do té doby nezapomeň do rafflu o tyhle super tenisky zapojit.

V neposlední řadě ti Footshop dá šanci zviditelnit komunitní projekt, na kterém zrovna ty nebo někdo z tvých blízkých pracuje. A vůbec nezáleží na tom, jestli daný projekt běží již několik let, nebo vznikl včera. Pokud si myslíš, že si zaslouží mediální a finanční podporu, dej vědět na e-mail givefreshair@footshop.cz. Je jedno, jestli jde o dobročinné bistro, komunitní centrum, skatepark, galerii nebo cokoliv jiného. Záleží hlavně na tom, jak projekt spojuje lidi a buduje komunitu, protože přesně o tom celý letošní Air Max Day je.

Níže si můžeš všimnout mapy zvýrazňující další zajímavá místa, které se nachází okolo holešovické Footshop prodejny.