Jaký má značka Off-White po Virgilovo smrti plán?

Potom, co na konci listopadu navrhář Virgil Abloh podlehl vzácnému typu rakoviny, se kterou poslední dva roky tajně bojoval, dlouho se nevědělo, jak to bude s jeho celosvětově známou značkou Off-White. Kolekci Spring/Summer 2022 ještě stihl připravit on, jak to bude ale do budoucnosti dál?

Podle článku na stránce Business of Fashion chce značka především zachovat Virgilův odkaz, přičemž inspiraci bude moct brát ze stovek až tisíců konverzací na WhatsAppu, kde po sobě zesnulý návrhář zanechal nekonečné množství nápadů.

Andrea Grilli, současný CEO společnosti Off-White, v rozhovoru prozradil, že následující dva roky pojedou se značkou opravdu naplno. „Virgil by to tak chtěl. Vždycky říkal, že musíme být multigeneračním brandem a naše děti nás musí vidět na ulicích Rodeo Drive a Rue Saint-Honoré,“ dodal Grilli. Obě zmíněné ulice jsou známé hlavně pro několik poboček luxusních značek, které se na ní nachází. Rodeo Drive najdeš v Beverly Hills v Kalifornii a Rue Saint-Honoré v Paříži poblíž slavného muzea Louvre.

Značka Off-White od roku 2019 spadá pod mateřskou společnost New Guards Group, kterou založili Claudio Antonioli, Marcelo Burlon a Davide De Giglio. Poslední ze zmíněných spoluzakladatelů tvrdí, že v čele bude nově skupina lidí a značka bude fungovat spíš jako kolektiv nebo hnutí.

Bernard Arnault, Virgil Abloh a Michael Burke při Louis Vuitton Spring/Summer 2019 show.

Michael Burke, CEO značky Louis Vuitton, kde Virgil Abloh od roku 2018 dělal na pozici výtvarného ředitele pánského oblečení, přirovnal současnou situaci k tomu, co si prožívala značka Dior po roce 1957, kdy zemřel její zakladatel Christian Dior. „Pokud je odkaz značky bohatý, autentický a má hodnoty, které přesahují svět módy, je šance na to, že se stane věčným, opravdu velká,“ dodal.

Jak to se značkou Off-White nakonec dopadne a kdo konkrétně nahradí pozici Virgila Abloha je zatím ve hvězdách, už brzy se ale snad dozvíme více podrobností. Stačí sledovat náš Instagram a nic ti důležitého ti neunikne.

Mimochodem, pokud chceš vědět více o životě a odkazu Virgila Abloha, doporučím ti přečíst si jeden ze starších článků na našem webu, kde jsem vypíchl pět nejzásadnějších momentů z jeho úspěšného života.

Virgil Abloh na Met Gala 2021.