Apple Event: Nový iOS, iPhone SE 3 i výkonné Mac Studio

Společnost Apple včera večer uspořádala první letošní event, při nemž oficiálně odhalila několik svých chystaných produktů, na které se fanoušci téhle značky mohou těšit. Oznámených novinek bylo spousta, tak si je všechny pojďme postupně představit.

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se dočkali nového barevného provedení nejnovější řady iPhonů. Zatímco minule to byla fialová, letos se modely iPhone 13 a iPhone 13 Pro dočkají zeleného kabátu inspirovaného divokou džunglí.

Zdroj: Apple YouTube

Hned po odhalení nové colorway byl představen dlouho očekávaný telefon iPhone SE 3. Primárním vylepšením třetí generace je použití čipu A15 Bionic, který mimochodem najdeš i v modelech iPhone 13. Právě tenhle čip zajistí pořádný výkon, který v tvém telefonu určitě oceníš. Mimo to se můžeš těšit i na podporu 5G sítě, kterou poslední generace iPhone SE ještě neměla. Design telefonu ovšem opět vychází z iPhonu 8, který vyšel už v roce 2017, na mobilu tak najdeš běžný obdélníkový LCD displej spolu se starým známým domovským tlačítkem.

Předprodej telefonu Apple iPhone SE 3 začíná už 11. března, do prodeje jde ale oficiálně až 18. března. Za 64GB verzi zaplatíš 12 490 Kč, za 128GB poté 13 990 Kč a na možnost s 256 GB si připrav 16 990 Kč.

Zdroj: Apple YouTube

Jako další hlavní novinku společnost představila nový iPad Air, u jehož výkonu proběhl opravdu zásadní upgrade. V nové generaci totiž najdeš, stejně jako u iPadu Pro, velmi výkonný čip M1, který se normálně používá především u počítačů. Oproti předchozí generaci, která využívala čip A14 Bionic, se tak můžeš těšit až na 60% nárůst v ohledu na výkon.

U téhle příležitosti se Apple dokonce porovnal s konkurencí, kdy se pochlubil tím, že nový iPad Air je minimálně dvakrát rychlejší než nejprodávanější notebook s Windows, který je avšak třikrát tlustší a čtyřikrát těžší. Předobjednávky nových iPadů začínají ve stejný den jako iPhone SE 3, tudíž 11. března, přičemž cena verze s 64 GB začíná na 16 490 korunách.

Zdroj: Apple YouTube

Následujícím zásadním momentem eventu bylo odhalení počítače Mac Studio, který se podařilo utajit až do poslední chvíle před konferencí, což většinou nebývá zvykem. Tohle zařízení si vzalo inspiraci z Macu Mini, je ale o něco vyšší a o několik kategorií výkonnější. To je hlavně díky zbrusu novému čipu M1 Ultra, který se v podstatě skládá ze dvou M1 Max, což dosud byly nejvýkonnější Apple čipy.

Společně s Mac Studio odhalila značka také externí monitor Studio Display s 27“ 5K displejem, šesti reproduktory s prostorovým zvukem a integrovanou 12MPx kamerou. Za Mac Studio si Apple účtuje 57 tisíc korun a za Studio Display poté 43 tisíc, celý set tě tak dohromady vyjde na 100 tisíc. Narozdíl od dvou předchozích zařízení jsou předobjednávky již zahájeny, oficiální prodej ale začíná také až 18. března.

Zdroj: Apple YouTube

V neposlední řadě byl potvrzen také příchod operačního systému iOS 15.4, který kromě nových emojis umožní odemknout iPhone pomocí Face ID i s rouškou, respirátorem nebo jiným zakrytím dýchacích cest.

Celý hodinový záznam včerejšího Apple Eventu si můžeš pustit na oficiálním YouTube kanále značky Apple, o těch nejdůležitějších novinkách už ses ale dozvěděl v tomhle článku.

Zdroj: Apple YouTube