TOP 5: Nejočekávanější tenisky roku 2022

Rok 2021 byl, co se tenisek týče, plný skvělých a povedených releasů. Věřím, že každý si minulý rok obohatil svojí sbírku v botníku o minimálně jeden pár, rozhodně totiž bylo z čeho vybírat. Někoho možná celý rok doprovázela smůla a nechytil v rafflu na SNKRS nebo jinde jedinou limitovanou tenisku, třeba mu to ale letos karma vynahradí.

Spousta párů sice bývá odhalena až chvíli před samotným releasem, o těch nejzajímavějších se ale často ví měsíce, ne-li roky dopředu. Právě proto si představíme pět nejvíc očekávaných tenisek, které by měly v roce 2022 vycházet. Nebudu to více zbytečně zdržovat, pojďme se na to proto radši společně rychle vrhnout.

Air Jordan 3 “Fire Red”

Model Air Jordan 3 v barevném provedení Fire Red poprvé vyšel v roce 1988 po boku párů White Cement, Black Cement a True Blue, jde tedy o opravdovou OG klasiku. Další dropy poté proběhly v letech 2007 a 2013, tehdy ale proběhla zásadní změna v designu na patě.

U původních párů se totiž na patě nacházelo klasické Nike Air logo, zatímco u pozdějších releasů ho nahradil novodobý Jumpman. A právě o to zajímavější je pár, který má vycházet v roce 2022. Podle současně dostupných informací a leaků by se u něj totiž mělo vrátit původní Nike Air logo, na které OG fanoušci těchto tenisek tak dlouho čekali.

Union Los Angeles x Air Jordan 2

Po dvou skvělých párech Air Jordan 1 a čtyřech Air Jordan 4 patří spojení značky Jordan se streetwear obchodem Union Los Angeles k tomu nejoblíbenějšímu, co se spoluprací týče. Jak Jordan, tak i Union si to dobře uvědomuje, právě proto vzájemné partnerství pokračuje nadále i v roce 2022.

Letos se tak můžeme těšit hned na dvě různé siluety s několika ikonickými Union prvky. Kromě dvou párů Nike Dunk Low s nepromokavým svrškem se dočkáme také dvou provedení modelu Air Jordan 2, který ještě před tragickou smrtí oživil a vrátil do trendu návrhář Virgil Abloh.

Travis Scott x Nike Air Max 1

Pět různých colorways modelu Air Max 1 ve spolupráci s Travisem Scottem sice mělo vyjít už v prosinci minulého roku, nakonec budeme ale rádi, když se jich dočkáme letos.

Tenhle release byl totiž po nechvalně známém a tragickém festivalu Astroworld odložen na dobu neurčitou, stejně jako několik dalších projektů, na nichž Cactus Jack usilovně pracoval. Konkrétně mu jeho dodavatel přestal dodávat agávový nápoj Cacti, byl vynechán z line-upu celosvětově známého festivalu Coachella a také byla odložena část kolekce Dior Summer 2022, na níž spolupracoval s Kimem Jonesem. Můžeme proto jenom doufat, že se pěti párů Air Max 1 letos vůbec dočkáme.

JJJJound x A Bathing Ape BAPE STA

Jako další si představíme tuhle opravdu povedenou tenisku ze spolupráce značky A Bathing Ape, známé také pod zkratkou BAPE, s designérem Justinem R. Saundersem, který si přezdívá JJJJound podle Instagram moodboardu, který v roce 2006 založil.

Ještě není úplně jisté, čeho všechno se v rámci tohoto spojení dočkáme, určitě se ale můžeme těšit na tyhle bílé páry BAPE STA s šedivými detaily na podrážce, patě a také na typickém logu ve tvaru hvězdy na obou stranách tenisky. Všimni si také speciálního boxu s BAPE camo printem v šedivém odstínu a zlatým nápisem JJJJound.

 Louis Vuitton x Nike Air Force 1

Jeden z posledních odkazů zesnulého génia Virgila Abloha jsou tyhle prémiové Air Force 1 ve spolupráci se značkou Louis Vuitton, v jejímž čele stál více než poslední tři roky právě zmiňovaný umělec.

Prvních 200 párů v hnědém provedení jde do prodeje na stránce Sotheby’s ve formě aukce, která začíná už 26. ledna a skončí 8. února. Veškerý výdělek půjde na stipendijní fond pro černé studenty módy, jenž Virgil v roce 2020 sám založil.

Release ostatních barevných provedení zatím není potvrzený, stále je tu proto možnost, že zbylé páry vyjdou pouze jako Friends&Family exkluzivita. Například DJ Khaled se už totiž na Instagramu svým párem patřičně pochlubil.