TOP 5 fotbalových talentů Golden Boy 2021

Pomalu, ale jistě končí rok 2021 a kromě vyhlášení vítěze ceny Zlatý míč, o němž se můžeš dočíst zde, jsme mohli být svědky předávání ocenění Golden Boy 2021. Cena, která se předává nejlepšímu mladému talentu sezóny, měla letos takřka jistého vítěze. V době pandemie se rozvinulo mnoho talentů a právě proto byla tato sezóna skvělou podívanou. Toto ocenění je velmi prestižní a víceméně každý vítěz této ceny se zanedlouho stal světovou hvězdou. V minulosti tuhle ocenění získali třeba Wayne Rooney, Lionel Messi nebo Kylian Mbappé, přičemž všichni z nich dokázali naplnit svůj potenciál a ukázali světu, že tuto cenu nevyhráli jen tak. Minulým vítězem se nestal nikdo jiný, než supertalent Erling Haaland, jenž si během 50 zápasů v dresu Borussie Dortmund připsal úctyhodných 50 branek. A kdo obsadil prvních pět příček hlasování letos?

5. Gavi (FC Barcelona)

Pokud jsi čekal pomalý začátek, tak jsi tady špatně. Páté místo obsadil hráč, kterému je pouhých 17 let a stejně válí v základní sestavě Barcelony. Španělský mladík Gavi sice skončil na pátém místě, ale s datumem narození v roce 2004 má stále všechno před sebou. Nedávno se stal nejmladším hráčem povolaným do nároďáku Španělska. Není divu, že se dostal tak vysoko, protože v jeho letech je neskutečně vyspělý a vůbec nepůsobí jako někdo, kdo nemá dodělanou střední školu a nemá řidičák.

Na hřišti se chová vyrovnaně a hodně lidí v něm vidí budoucího kapitána. Od začátku své kariéry to vzal za správný konec a právě teď přichází jeho čas. V Barceloně může neomezeně růst a zlepšovat se. Jeho novým trenérem je navíc Xavi, od kterého se může učit, jak se stát světovou extratřídou. Jsem si jistý, že Gavi není v nejlepším výběru ceny Golden Boy naposledy.

Zdroj: goal.com

4. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

Těsně nad stupněmi vítězů končí další talent, který je shodou náhod útočným parťákem Patrika Schicka v Bayeru Leverkusen. Florian Wirtz vlétl do Bundesligy jako uragán a pomáhá ničit jednoho soupeře za druhým. Stále jen osmnáctiletý talent je druhým gólově nejproduktivnějším hráčem Leverkusenu, hned za Schickem. Kromě pěti přesných zásahů si navíc připsal i 6 asistencí. Florian je další skvělou akvizicí do kteréhokoliv týmu, má totiž čuch na góly, je přímočarý a vyspělý, ale hlavně je radost na jeho hru pohledět.

Po odchodu Kaie Havertze do Chelsea převzal jeho pozici a zatím se s ní pere na jedničku. Kromě úspěchu v Bayeru se dokázal probojovat i do národního týmu, kde se pomalu, ale jistě zabydluje. Zájem o tohoto ofenzivního záložníka projevuje doslova celá Evropa. Od Bayernu Mnichov, přes Barcelonu, až do Premier League. A není divu. V 18 letech by byl skvělým posílením do každého celku a nedivil bych se, kdyby se už v létě stěhoval za větší výzvou.

Zdroj: Getty Images

3. Jamal Musiala (Bayern Mnichov)

Stupně vítězů otevíráme stylově z Bavorska. Přesně tak, v Německu ještě chvíli zůstaneme, z Bayeru Leverkusen se totiž přesuneme do Mnichova. Zde si musíme posvítit na třetí místo letošní ankety Golden Boy, Jamala Musialu. Další osmnáctiletý ofenzivní záložník si zde kroutí už druhou sezónu poté, co přišel z londýnské Chelsea. Během minulé sezóny se naplno prosadil do prvního týmu i do základní sestavy. Bayernu přidal vítr do plachet a svým myšlením zneklidňuje každou obranu v Bundeslize. Ačkoli se může zdát, že není gólový, svou práci na hřišti odmaká do poslední minuty a celý tým se na něj může spolehnout. Navíc musíme vzpomenout na to, že o góly se v Bayernu stará Robert Lewandovski.

Musiala vystřídal mládežnické reprezentace Anglie a Německa, kdy si nakonec vybral své rodné Německo. Za tu seniorskou už stihl odehrát 2 zápasy a s jeho potenciálem rozhodně nekončí. Osobně musím uznat, že mne Bayern s ním v sestavě baví mnohem víc, než s Thomasem Müllerem. Musiala je univerzál a umí nastoupit skoro kdekoli v záloze, i proto je tak ceněný. Třetí místo v této anketě je více než zasloužené a my se můžeme těšit na další roky jeho kariéry.

Zdroj: bayernstrikes.com

2. Jude Bellingham (Borussia Dortmund)

Jsme ve finále. Z Bavorska do Vestfálska a konkrétně do Dortmundu, kde už druhou sezónu válí anglický supertalent Jude Bellingham, který přišel z Birminghamu. Skoro ihned se zařadil do základní sestavy a společně s Jadonem Sanchem a Erlingem Haalandem vytvářeli týden co týden vrásky na čele každé obraně, kterou potkali. Po odchodu Sancha je stále nepostradatelným článkem základní sestavy.

Je dokonce takovou osobností, že po jeho odchodu z Anglie mu jeho mateřský Birmingham vyřadil jeho číslo. Kromě skvělé sezóny má za sebou i několik zápasů za seniorskou repre Anglie a jak to tak vypadá, nastálo se tam usadí. Ať si říká kdo chce, co chce, Jude Bellingham patří mezi největší talenty této éry a je jen na něm, jak svůj potenciál dokáže využít. Finální boj byl opravdu napjatý, ale i přesto, jak se Bellinghamovi dařilo, našel se hráč, který předčil i mnohé zkušenější fotbalisty.

Zdroj: Profimedia

1. Pedri (FC Barcelona)

Dámy a pánové, Golden Boy 2021. Není jím nikdo jiný, než Pedri González, který bojuje za katalánskou Barcelonu. Když se kouknu do světa a všechny talenty z každého klubu, je to právě Pedri, který si zasloužil tohle ocenění. V minulé sezóně bojoval za Barcelonu a zároveň byl hlavní postavou národního týmu. Z tohoto zápřahu vzniklo neskutečných 75 zápasů za sezónu, čímž se stal nejvytíženějším hráčem této sezóny. A to mu bylo pouhých 18 let. Nedávno oslavil své devatenácté narozeniny a nadále patří do základní sestavy Barcelony. A jak to tak vypadá, Xavi s ním má velké plány. Není se co divit, když se v jednom týmu sejdou talenti jako Pedri, Gavi a Nico.

Pedri se ještě v minulé sezóně mohl učit od Lionela Messiho, který poté odešel do PSG. Sám Pedri přiznal, že bez Messiho pomoci by to nikdy nezvládl. Tým Barcelony se hodně obměnil, ale rady přicházejí dál. Po Messim je zde trenér Xavi, který musí mít radost z tak perspektivního hráče, jakým Pedri je. Myslím, že na něj společně s Andrésem Iniestou budou jednou náležitě hrdí. Jeho jméno si dobře zapamatuj, ještě o něm totiž určitě uslyšíš!

Zdroj: fcbarcelona.com