Monika Chochlíková vybojovala zlato na MS v thajském boxu

Za nejlepší slovenskou bojovnici se už dlouho beze sporu považuje trenčínská rodačka Monika “Volcano” Chochlíková, která od roku 2013, kdy zahájila její aktivní kariéru, zvládla vybojovat několik celosvětově významných trofejí. Jeden titul mistra světa už má z roku 2019, tehdy ho ale vybojovala v kickboxu pod organizací WAKO. Díky jejímu nejaktuálnějšímu úspěchu se Monika zařadila mezi extrémně malou skupinu sportovců, kteří se mohou chlubit zlatými medailemi ze dvou různých sportů, 11. prosince totiž poprvé vyhrála IFMA Mistrovství světa v thajském boxu, které se shodou okolností konalo právě v Thajsku, kolébce tohoto bojového sportu.

Monika Chochlíková, kterou zastupuje finančně-technologická společnost ZIZZY Group, vybojovala první místo na MS v thajském boxu ve finálovém zápase proti turecké soupeřce Yaren Kan. Ta i přes její nesmírné kvality nezvládla v tvrdém souboji obhájit titul a padla proti slovenské zápasnici za stavu 27:30.

Předávání medailí na Mistrovství světa v thajském boxu.

„Je to neuveriteľný pocit! Ešte musím absolvovať dopingovú kontrolu a potom bude nasledovať ceremoniál. Som rada, že to mám za sebou a získala som titul, pretože som proti sebe mala 4 veľmi silné súperky. Idem si poriadne oddýchnuť a do Vianoc ma v gyme nikto neuvidí. Bol to masaker. Veľmi sa z víťazstva teším a ďakujem svojim fanúšikom, VŠČ Dukla a ZIZZY Group, ktorí mi vytvárajú podmienky pre úspechy,“ řekla Monika “Volcano” Chochlíková po výhře Mistrovství světa v thajském boxu.

Ambasádorka ZIZZY, která už má titul mistryně světa i Evropy jak v thajském boxu, tak v kickboxu (K1), bude na začátku července reprezentovat Slovensko na Světových hrách v USA, kde sportovci z celého světa soutěží v disciplínách, které se nevešly na Olympijské hry.

„Svetové hry sú olympijskými hrami pre neolympijské športy, so zastúpením tisícok športovcov z viac ako 100 krajín sveta. Je to veľká česť pre Moniku a odmena za jej tvrdú prácu, môcť reprezentovať Slovensko na takom podujatí. To, že sa kvalifikovala v dvoch disciplínach súčasne, je slovenský unikát,“ prozradil její tréner Tomáš Tadlánek.