NBA Kicks Check #0: Nejlepší tenisky z předsezonní přípravy

Jediný report z palubovek NBA zaměřující se na tenisky všeho druhu je zpět! NBA Kicks Check se vrací po letní pauze a to s pilotním dílem, který zachycuje ty nejlepší kousky z předsezónní přípravy. Než tedy vypukne nová sezóna a s ní i první díl Kicks Check, můžeš se těšit například na Giannisův MVP design jeho třetí podpisovky, na Jimmyho Neutrona na teniskách Tyrese Haliburtona nebo na novou zbraň Stepha Curryho. To i vše další najdeš v předsezonním vydání seriálu Kicks Check, let’s go!

Nike Zoom Freak 3 “MVP” (Giannis Antetokounmpo)

Fotografům se naskytl exkluzivní pohled na Giannisovo chystané provedení jeho signature modelu třetí řady. To bude nést název “MVP” a nebude odkazovat na loňského vítěze Jokice, nýbrž na Bucks a jejich loňskou vítěznou jízdu, spojenou s Giannisovým ziskem titulu MVP před 2 lety. Samotnou zkratku pro Most Valuable Playera najdeš na levé tenisce a určitě ti neujde také zlatavá barva mezipodešve, která vystihuje loňský zlatý triumf Milwaukee.

Air Jordan XXXVI PE (Jayson Tatum)

Pokud jsi fanouškem seriálu Kicks Check, tak ti na konci předchozí sezony nemohl ujít nejnovější model z produkce Jordanu. Dlouho očekávané 36ky letos uvidíme v plné parádě a to také zásluhou tradičního nositele této siluety, Jaysona Tatuma z Bostonu. Ten se po Lukovi dočkal také svého exkluzivního designu. Ten se nese v duchu barev americké vlajky na počest Tatumovy zlaté medaile z Olympiády v Tokiu. Na jazycích pak najdeš Tatumovy iniciály J a T.

Air Jordan XIII Retro Gym “Red Flint” (Dennis Smith Jr.)

Dennise Smithe Jr. můžeš od nové sezony vidět v drese Portlandu. Skvělý atlet a smečař se z mapy NBA v posledních letech nepatrně vytratil po tom, co za poslední 2 sezony odehrál pouhých 23 zápasů. Bohužel tohoto (stále mladého – 23 let) hráče doprovází sezonu od sezony potíže se zraněním a o svůj kariérní restart, kterým by se rád přiblížil své formě v Knicks, se pokusí právě v týmu Blazers. V přípravě si mohl Smithe zastihnout v rekonstrukci původního retro modelu Jordanu třináctek z roku 1998. Jeho novější verze nahrazuje původní modrou barvou za červenou, nicméně zachovává veškeré grafické aspekty. Mezi ně patří například charakteristické holografické oko, které spolu s panterskou tlapou vespod ladí s Jordanovou “Black Cat” osobností.

adidas Ice Trae 1 “ICEE Cotton Candy” (Trae Young)

Skvělé tématické obutí si připravil také Trae Young, který se v plné parádě pochlubil se svojí první podpisovkou Ice Trae 1. Jelikož jsme tenhle model na konci loňské sezony pouze nakousli, pojďme si něco říci o jeho technologické specifikaci. Mezipodešev nabízí nejnovější verzi odpružení Lightstrike s extra ochranou BOOST použitou v patě. K tomu můžeš přičíst kupříkladu také vzorek rybí kosti a radiální vzory na podrážce, sloužící pro vyšší přilnavost. Co se tohoto konkrétního designu týče, ten má být icy stejně jako Trae. Barevné kombo růžové a modré totiž odkazuje na ledový mix amerického nápoje ICEE s příchutí cukrové vaty.

Nike LeBron 19 “Space Jam” (LeBron James)

No a rovnou v přípravném dílu Kicks Check otevíráme LeBronovu sérii designů jeho signature modelů. Začínáme pěkně zostra, a to tímto velkým releasem navazujícím na nedávné pokračování filmu Space Jam. Tenhle kousek nabízí bílý svršek s poloprůhledným odstínem modré, společně s grafikou mapy Nike World Headquarters a Warner Bros. Na vložkách pak najdeš samotné logo filmu Space Jam 2. Nové provedení poodešví Nike Varpomax na tomhle modelu hrají důležitou roli. Sice se nedočkaly žádného zajímavého zbarvení, nicméně jejich význam nyní tkví ve větší funkčnosti. Poskytují totiž nové řešení odpružení a odolnosti, jenž má podporovat LeBronovu dlouhověkost. Aby také ne, LeBron letos vstupuje do své 19 sezóny a my se tak můžeme dál těšit z jeho výkonů a z jeho tenisek. Tak schválně, kdo napočítá, kolik se jich do nových dílů Kicks Check pro tuto sezónu dostane?

adidas DAME 7 EXTPLY “Opponent Advisory Red” (John Collins)

Tady skutečně nebylo na výběr. I kdyby měl na sobě John Collins lodičky, stejně by si své místo v nejlepší desítce tenisek zasloužil. A to díky Collinsově poster dunku, kterým nepatrně polámal jinak nekompromisního centera, Jarretta Allena a nenechal v klidu ani lavku Cavs. Ona událost prakticky jen dokládá, jak moc zábavná letošní předsezónní příprava byla. Pokud tedy bude řeč, jaké tenisky při této příležitosti měl Collins na nohou, jedná se o Dameho sedmý signature model s označením EXTPLY v grafickém kabátku “Opponent Advisory Red”… jak příhodné označení. Ve skutečnosti však tenhle popisek odkazuje na Dameho rapovou kariéru a propůjčuje si design ze štítku “Parental Advisory”, který můžeš najít prakticky na všech rapových deskách. Podobně jako v rapu i na hřišti dává Dame soupeřům jasný vzkaz a Collins jeho odkaz nese neméně kvalitně.

Under Amour Curry Flow 9 (Steph Curry)

O tom, že Warriors letos půjdou nahoru, není pochyb. O tom, že Steph Curry ze svých heroických výkonů nepoleví také. Jeho 41 bodů ve 3 čtvrtinách přípravného zápasu hovoří za vše. A nová Stephova zbraň do letošní sezony? Jeho nejnovější silueta, resp. řadově již deváté vydání signature modelu pod Under Armour. Ten byl přitom premiérově ke spatření na NBA media day, kde došlo také k úniku prvních indicíí, týkajících se debutového designu. To se očividně nese v duchu tématiky Sezamové ulice, konkrétně postavičky Cookieho Monstera aka Keksíka. Svojí novinkou v dalších dvou barevných colorways přitom Steph vybavil i Damiona Leeho a navrátilce do Warriors Andreho Iguadolu, kteří se Stephem společně pózovali na fotkách. Očividně se tak můžeme těšit hned na několik nadcházejících designů.

Nike KD 14 PE (Kevin Durant)

Samozřejmě, pozadu se svým brand new designem své podpisovky nebyl ani Kevin Durant. Hvězda Nets se v přípravě pochlubila tímto nepřehlédnutelným kouskem, jehož oficální název je, jak už bývá zvykem, neznámý. Při frekvenci Kej Dýho dropování nových designů se však není co divit, takže nebudu vůbec spekulovat a uvidíme, zda se dočkáme i oficiálního releasu. No a jelikož je KD zdravý a hladový po šampionátu, určitě o něm i jeho teniskách neslyšíš naposledy.

361° Kyranbek (Spencer Dinwidie)

Podobně jako nespočet hráčů, kteří zamířili do Washingtonu, i Spencera Dinwidieho čeká menší restart kariéry. Hráč, který měl v Brooklynu slušně našlápnuto k tomu stát se další All-Star, však vlivem zranění přišel o svoji skvělou formu, až ho nakonec Brooklyn směnil za žhavější a zdravější zboží. Dinwidie nakonec zakotvil ve Wizard, kde se potkal se spoustou dalších “odpadlíků”. Ti však ve výsledku vytvořili hodně zajímavý a na papíře relativně nebezpečný tým. Dinwidie se v přípravě ukázal v teniskách čínské značky 361°, u které má kupříkladu Aaron Gordon svoji vlastní podpisovku. SD vyrazil na palubovku s modelem Kyranbek, složeným ze slov “Kyran” – statečný člověk a “Bek” – titul hrdiny. Přejme Dinwidiemu pevné zdraví a návrat staré hvězdné formy.

Nike PG 4 “Jimmy Neutron” PE (Tyrese Haliburton)

Tyrese Haliburton letos vstoupí do druhé sezony NBA, přičemž ta první se mu náramně povedla. Jeho průměr na zápas: 13.0 bodů, 3.0 doskoků a 5.3 asistencí mu vynesl třetí příčku v konečném žebříčku Rookie Of The Year. V preseasonu byl Tyrese k vidění v unikátním designu PGho čtyřek, s grafikou inspirovanou Jimmy Neutronem ze stejnojmenného animovaného filmu.