Nike SB Dunk Low “Mummy” dorazí těsně před Halloweenem

Jako každý rok, i letos se můžeme k oslavám Halloweenu těšit na mnoho nových tématických sneaker releasů. Jedním z nejvíc povedených párů letošního roku jsou rozhodně tyhle nízké SB Dunky, u kterých se značka Nike inspirovala egyptskými mumiemi.

O tomhle páru už ses u nás na webu mohl dočíst jednou, poprvé jsme o něm totiž psali na začátku července, kdy byly tenisky neoficiálně odhaleny. Nike SB Dunk Low “Mummy” přesně odpovídají jejich jménu, že jde o mumifikovanou botu totiž poznáš na první pohled. Po celém svršku najdeš hrubou látku, která je na několika místech schválně špatně došitá, protože ani na opravdových mumiích nenajdeš nic perfektně sešitého.

Při bližším pohledu na tenhle super pár si můžeš všimnout hned několika propracovaných detailů. Na špičce najdeš třeba vyšitou pavučinu s malým pavoukem, na patě se nachází strašidelné žluto-červené oči a na vnitřní straně jazyku můžeš vidět takzvané Horovo oko, což je známý egyptský symbol, který by majitele měl chránit před vším zlem a nebezpečím. Kromě toho všeho si Nike SB pro tenhle release připravila ještě speciální podrážku, která spolu s očima na patě svítí ve tmě.

Release páru Nike SB Dunk Low “Mummy” je prozatím naplánovaný na 25. října, oproti většině releasů ovšem podle současně dostupných informací neproběhne v rámci aplikace SNKRS, vyjde totiž pouze jako skateshop exkluzivita. Jestli se tohohle páru dočkáme i u nás tak zatím zůstává otázkou, na kterou snad již brzy dostaneme odpověď.