Vít Krejčí vyhlíží svoji první sezonu v drese Oklahomy

Všechno nasvědčuje tomu, že se v nejbližší době dočkáme představení dalšího Čecha v NBA. Vít Krejčí, číslo 37 loňského draftu, kterého si z Washingtonu vytáhla Oklahoma, se tak po dlouhodobém zranění může konečně dočkat své vytoužené premiéry v nejlepší basketbalové lize světa. Rodák ze Strakonic se dosud v drese OKC nepředstavil a to z důvodu léčení poraněného kolene a následné rehabilitace. Nyní 21 letý player vyhlíží svoji šanci stát se pátým Čechem v historii, který se do NBA dostal!

Nová smlouva a NBA na dosah

Několikaměsíční čekání Víta Krejčího by mohlo být letos konečně u konce. Český hráč, který strávil několik uplynulých let ve španělském klubu Casademont Zaragoza, dostal od svého nového zaměstnavatele utvrzení, že se s ním v týmu do budoucna počítá. Krejčí obdržel od vedení multi-year contract a může vyhlížet svůj debut v NBA. Ten mohl už neoficiálně přijít v létě v Las Vegaské Summer League. Krejčí však nebyl ještě stoprocentně fit a tak sledoval mladé talenty a své potencionální spoluhráče z OKC pouhým okem diváka na lavičce týmu.

Na svoje první minuty v NBA si tak musí Krejčí ještě počkat. A to i přes to, že už nějakou dobu trénuje s týmem v Oklahomě. Podle některých zahraničních zdrojů by údajně mohlo dojít k jeho přesunu do nižší G-League, kde by nastupoval za kmenový tým Oklahomy City Blue. Tam by se po zranění postupně dostával do herního tempa a začal si zvykat na herní styl NBA. Jak už ukázala historie, mnoho hráčů, kteří strávili své první roky v klubu v G-League se dokázali do NBA probojovat a stali se důležitými hráči týmu.

Konkurence v mladém kolektivu

Pokud sleduješ NBA tak moc dobře víš, že Oklahoma v posledních měsících sází na velice mladé hráče. V Thunder se totiž předloni rozhodli jít do totálního rebuildu a začali do svého týmu přivádět spoustu nových mladých tváří. Stejně tak začalo vedení ve velkém obchodovat s draft picky a připravovat se na příchod ještě dalších mladých talentů. Výsledkem je skutečnost, že OKC má v příštích draftech neuvěřitelně silnou pozici a skutečně bude mít z čeho vybírat. Pokud nahlédneme na aktuální soupisku, najdeme v ní celkem 10 hráčů ročníku 1999 a výše. K tomu dva hráče ročníku 98′ a dva 97′. Mezi ty nejzkušenější borce pak patří Mike Muscala (30 let) a nejnovější posila z Utahu Derrick Favors (30 let). Paradoxně k nim můžeme zařadit i teprve 23 letého Shai Gilgeous-Alexandera, který v posledních sezonách táhne ofenzivu OKC a stává se z něj pomalu ale jistě hráč hvězdného kalibru.

https://eu.oklahoman.com/

V OKC tak vznikla taková menší akademie, kde se bude postupně sledovat, který z mladých hráčů má na to, aby se stal budoucím platným členem týmu. Pro Víta Krejčího se tak naskytuje ideální možnost, jelikož začíná na prakticky stejné startovní linii, jako mnoho jeho spoluhráčů. Samozřejmě, ruku v ruce s tím jde fakt, že konkurence v týmu Thunder bude skutečně neúprosná. Každý mladík se bude chtít vytáhnout a bude chtít ukázat, co v něm je. A jak dobře známe NBA, zde vítězí jen ti nejlepší. Nicméně pozitivní je, že má Vít osud kompletně ve svých rukou a bude moci bojovat o to, aby se stal dalším Čechem v NBA a třeba se i v zápase potkal s Tomášem Satoranským. Českým fanouškům by se tak mohl naskytnout jedinečný pohled na dva české hráče, hrající proti sobě v zápase NBA! Drž proto Vítkovi palce a přej mu hodně štěstí.