Silva vs. Ortiz: Souboj legend UFC

Věk je jenom číslo. Přesně toto rčení vyvrací stále více a více legend bojových sportů. Ti se i po ukončení kariéry vrací že sportovního důchodu zpět do ringu a fanoušci to milují. Tyto návraty se poslední dobou odehrávají v boxu a tentokrát bylo znovu na co koukat. V ringu se totiž setkaly dvě legendy UFC a bývalí šampioni middlewight a light heavyweight Anderson Silva a Tito Ortiz. “Spider” má za sebou již druhý zápas po ukončení kariéry v UFC, kdy si v prvním zápase poradil s boxerskou legendou Julio Césarem Chavezem Jr. Celý zápas byl hlavním předzápasem hlavní bitvy celého večera Belfort VS. Holyfield.

zdroj: Douglas P. DeFelice
Anderson Silva vs. Tito Ortiz

Pokud jsi koukal a šel sis udělat pití, asi jsi o to přišel. Zápas dvou legend UFC totiž totiž netrval ani dvě minuty. Za 80 sekund bylo hotovo, ani jsi nemrkl. V této bitvě legend se utkal bývalý šampion polotěžké váhy UFC i Bellatoru, Tito Ortiz. Jeho soupeřem byl šampion střední váhy a možný GOAT celého MMA Anderson “Spider” Silva. Na první pohled se může zdát, že se jedná o klasicky fantastický matchup, ale jeho délka nepotěšila vůbec nikoho, snad jen Andersona Silvu.

Od začátku zápasu se bojovalo jen na jednu stranu Ortiz tahal jasně za kratší konec provazu a dostával rychlé kombinace. Silva si z něj nedělal těžkou hlavu a pokračoval. Po minutě a 20 sekundách dopadlo na hlavu Ortize hrozivé KO, které ho vyplo a sloužilo k zemi. Po výhře nad Chavezem Jr. si tak Silva připsal další velké vítězství a vyhlíží další výzvy. Dojde na Jakea Paula?

zdroj: Amanda Westcott-Triller

Anderson Silva(34-11) a Tito Ortiz(21-12-1) nebyli jediným velkým zápasem tohoto večera. V hlavní bitvě celého eventu se představila další legenda UFC Vitor Belfort a legenda boxu Evander Holyfield, který nahradil Oscara De La Hoyu, který do zápasu nemohl nastoupit kvůli Covidu-19. I tak to však byla skvělá podívaná, která nakonec trvala 1:50 prvního kola. Dva obrovské zápasy, které netrvaly ani dvě minuty. U obou vítězů se však máme na co těšit, protože Belfort ihned po výhře vyzval Jakea Paula na souboj o 30 mil usd a naopak “pavouka” Silvu nabídl Paulovi sám Dana White. Tak jako tak, situace v boxu teď bude víc, než zamotaná a my se můžeme jen těšit, jaký matchup si na nás promotéři připraví příště.