Oktagon 27: Barborík vs. Buchinger – Double champ je na světě

Zlaté časy československého MMA jsou tady a my se jen nestačíme divit. V tomto roce jsme totiž svědky velkých titulových bitev, na které jsme dlouho čekali. Po titulových vítězstvích Davida Kozmy, Martina Budaye nebo Piráta Krištofiče jsme se dočkali dalšího eventu s titulovým duelem. Tentokrát se o pás šampiona featherweight porval šampion lehké váhy Ivan Buchinger a vycházející hvězda Vojto Barborík. Vůbec poprvé v Oktagonu, se tak mohl jeden bojovník stát šampionem dvou váhových kategorií. Navzdory několika fuck-upům to byl večer, který můžeme řadit mezi ty nejlepší v historii. Zápasy jako Kertész vs. Pukač, Veličkovič vs. Prater nebo Magard vs. Veliev toho byly jen důkazem a to jsme ještě přišli o duel Fodor vs. Kohout. Největším problémem byla pro bojovníky váha, tentokrát to bylo až neprofesionální, nedalo ji hned 5 zápasníků.

zdroj: Oktagon MMA

Ivan Buchinger vs. Vojto Barborík – Featherweight championship

Zápas, který bychom v suchým triku mohli označit jako “Zápas století 2”. Bitva na kterou jsme všichni netrpělivě čekali. Bezpochyby dva borci slovenské scény, kteří se nachází v nejlepší formě. Jedním z nich, šampion lehké váhy, bývalý šampion Cage Warriors nebo M-1 – Ivan Buchinger(38-7). Jeho soupeř je dravá ryba v rybníku československého MMA – Vojto Barborík(13-2). Nebyl by to však duel o titul, aby nepřišel nějaký zádrhel.

Buchinger svou váhu dal bez problému, Barborík nikoli. Když Vojto přišel na vážení, bylo na něm vidět vyčerpání. Převážil 600g. Za dvě hodiny těžkého shazování se mu povedlo váhu dostat “jen” na 400g přes, tudíž se stejně jako Karlos Vémola mohl zúčastnit souboje, ale držitelem titulu být nemohl. V tuto chvíli o titul bojoval jen Ivan Buchinger.

Pokud jsi od zápasu čekal nějaký rychlý konec a duel jedné strany, byl jsi jasně vedle. Boj, který oba borci předvedli se jednoznačně řadí mezi světové zápasy a zároveň mezi nejlepší bitvy organizace Oktagon MMA. Zápas byl od začátku šachovou partií. Ani jeden nechtěl udělat chybu a tak se do ničeho většího nepouštěli. Zápas byl velkou vyrovnanou partií, kterou museli rozhodnout až rozhodčí. Dle úderů to byl Buchinger, dle takedownů zase Barborík. Tak jako tak, oba borci ukázali světové kvality. Svůj druhý titul nakonec získal Ivan Buchinger, který tak napodobil svého přemožitele Conora McGregora a získal v organizaci již druhý titul. Ihned po výhře se nechal slyšet, že by se rád podíval i do welteru na Davida Kozmu jeho titul.

zdroj: Oktagon MMA

Kromě titulového zápasu, jsme však měli opravdu našlapanou startovku. Své výhry si připsali Máté Kertész, Mickael Lebout, Bojan Veličkovič, Vlasto Čepo, Roman Paulus, Jonas Magard, Matěj Šurin a Štefan Vojčák. I přesto, že jsme viděli tyto nádherné výhry však má celý event malou kaňku a to zrušení zápasu Františka Fodora a Matouše Kouhouta, který byl zrušen z důvodu přetrvávajících zdravotních problémů Fera Fodora po vážení, které nezvládl o 0,9kg. Dalšími, kdo nezvládl váhu byli Barborík, Boráros, Veliev nebo Lebout. Stadion Ondreja Nepelu tak znovu viděl neskutečnou podívanou v čele se špičkou československé MMA scény. A to zdaleka není všechno, další turnaje nabízí další bomby.

zdroj: Oktagon MMA

Už příští sobotu se totiž můžeš těšit na další nabitý event, ne-li nejlepší tohoto roku. Hlavní zápas obstarají Viktor Pešta a Stephan Puetz, kteří si to rozdají o titul v Light heavyweight divizi. Dál uvidíš bitvu o titulovou šanci s Davidem Kozmou, o kterou se utká Kaik Brito a Petr Kníže. Kromě jiného nebudou chybět jména jako Leo Brichta, Christian Jungwirth, Andrej Kalašník nebo Eric Spicely. Poslední bombou je posledně oznámený souboj Matěje Peňáze a Mateusze Strzelczyka. Nebudou chybět ani Miroslav Brož nebo David Hošek. Září bude jasně měsícem MMA a my se máme na co těšit, protože dvě titulové bitvy v jeden měsíc jen tak nezažijeme.