Nike oslavuje rekord Cristiana Ronalda novým hřištěm

Po minulém týdnu, kdy se Manchesteru United povedl jeden z nejlepších obchodních tahů v historii, Nike přichází s fotbalovým hřištěm věnovaným právě nejnovější posile United. K rudým ďáblům se totiž po dlouhých letech v Realu Madrid a Juventusu vrátil jeden z největších hráčů všech dob a legenda tohoto klubu, Portugalec Cristiano Ronaldo. Během končícího přestupního období však probíhala repre pauza, kde se mu podařilo zlomit jeden z rekordů mezinárodního fotbalu. Ronaldo přepsal historii v počtu vstřelených branek v národním týmu.

zdroj: Nike Football

Rekord, který doteď držel Íránec Ali Daei se 109 góly, se Ronaldovi podařilo dorovnat v zápase Eura proti Francii, kde dokázal skórovat znovu dvakrát za sebou. Překonat ho, se mu povedlo v zápase kvalifikace na Mistrovství světa proti Irsku. Po neproměněné penaltě vstřelil další dvě branky a dovedl Portugalsko k vítězství 2:1. Svým 110. a 111. gólem v kariéře portugalské reprezentace se stal rekordmanem. Navíc je to další rekord, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Zápasem s Irskem také dorovnal Sergia Ramose v počtu odehraných zápasů na mezinárodní úrovni. Dohromady jich oba hráči nasbírali na 180. Cristiano Ronaldo je ikona fotbalu a jak to tak zatím vypadá, žádný konec se nechystá. Kdo ví, zdali někdo jeho rekord, v budoucnu překoná. V tuto chvíli se mu žádný z hráčů nemůže ani přiblížit.

zdroj: Nike Football

Fotbalové hřiště postavené na jeho počest, se nachází ve městě Funchal na Madeiře, odkud Ronaldo pochází. Hřiště bylo navrženo tak, aby povzbudilo další generaci fotbalistů, aby se snažila dosáhnout jeho velikosti a úspěchů. Kromě hřiště si Nike připravil další ocenění jeho práce. Vznikly nové kopačky Nike Mercurial CR110. Bota je inspirovaná portugalskou vlajkou a je zdobená zlatými a vínovými detaily.  Na jazyku, zobrazuje datum a minutu, kdy v roce 2004 vstřelil svůj první reprezentační gól.