“Kdo míří vysoko, padá z výšky” Patrik Kincl na titul KSW nedosáhl

Navzdory tomu, kolik sport přináší radosti, jsou i momenty, které sportovci podlomí kolena. Půl roku přípravy se totiž může vytratit během několika vteřin. Zápas, kterému obětujete vše, nevyjde. Jeden ze svých pádů zažil o víkendu i Patrik Kincl. Ten si udělal velké jméno v polské organizaci KSW a jeho postupné výhry nad Poláky Tomaszem Drwalem a Tomaszem Romanowskim ho dostaly až k titulové šanci. Zde na něj čekala zatím největší výzva jeho dosavadní kariéry – chorvatský šampion Roberto Soldić. “Robocop” byl v tomto zápase jasným favoritem, ale i přesto měl Kincl obrovskou podporu napříč fanoušky. Vítězství mu kromě českých fanoušků a zápasníků přál i šampion UFC Jan Blachowicz, který jen dodal, že by Kincl mohl šokovat celý svět.

zdroj: KSW

Roberto “Robocop” Soldić vs. Patrik “The Inspector” Kincl – KSW welterweight championship

Zápas o všechno. Výzva, která měla z Patrika Kincla udělat globální hvězdu MMA. I přesto, že byl jasným outsiderem tohoto zápasu, věřilo mu celé Česko i fanoušci z celého světa. Způsob, jakým porazil své dva předchozí soupeře v KSW, totiž naháněl vrásky nejednomu fanouškovi Robocopa” Soldiće. Kincl si titulovou šanci bezpochyby zasloužil, ale výzva v podobě šampiona Soldiće je zkrátka ještě o level výš. Chorvat je zaslouženým šampionem, své soupeře přejíždí jako parní válec a nemá problém s nikým. Jak to tak vypadá, šampionem KSW ještě nějakou tu dobu zůstane.

Duel začal pozvolna. Žádný ze zápasníkl nechtěl udělat chybu, a tak jsme viděli jen takovou “oťukávačku”. Oba moc dobře věděli, co je v sázce a kdo proti nim stojí. To v druhém kole se do toho šláplo už více. V tomto kole se stal jeden z nejdůležitějších momentů celého zápasu. Kinclovi se podařilo dostat Soldiće pod sebe a zde bylo vidět, kolik sil v tomto kole ztratil. I přesto to však do této chvíle byl krásný a vyrovnaný zápas. Ve třetím kole však přišel konec. Od “Robocopa” padl drtivý spodek, který bohužel rozhodl a zápas ukončil rozhodčí.

zdroj: KSW

“Bohužel jsem vás asi zklamal. Stane se no. Kdo míří vysoko, tak potom padá z výšky. To se mi dnes stalo. Nijak se z toho nehroutím. Není žádná ostuda prohrát s někým takovým, jako je Soldic. Jak říkám, mířil jsem k těm nejvyšším metám, a bohužel to dnes nevyšlo. Přitom jsem se cítil dobře. První kolo bylo v pohodě. Říkal jsem si, že není zase tak rychlý a tvrdý, že to jde. Ve druhém kole, když jsem ho dostal pod sebe, jsem cítil, jak je silný a asi jsem tam zbytečně nechal moc sil. Pořád to však šlo. Ve třetím jsme si hlídal tu jeho zadní ruku. Myslel jsem si, že pořád půjde po té bradě, ale pak trefil pěkný spodek. To rozhodlo. Ten solar mi vzal kompletně vítr z plachet.” To byla slova Patrika Kincla těsně po zápase.

zdroj:  MMAsters League

Pro Patrika Kincla tak skončila jedna úžasná série, která trvala od roku 2018, kdy prohrál s Karlosem Vémolou. Dlouho se spekulovalo o zájmu UFC, ale jak to tak bývá, po prohraném zápase se tyto dveře asi definitivně zavřeli. I přes prohru, se však nemá za co stydět. Podal sympatický výkon a ukázal všem haterům, že na nejlepší bojovníky doopravdy má. I když to teď nevyšlo, právě Kincl je mistr velkých návratů a je jisté, že se ještě máme na co těšit. Prohra patří do života bojovníka. Teď je jen na něm, o kolik silnější se vrátí.