Značka Chinatown Market mění své jméno na MA®KET

Brand Chinatown Marketv březnu slíbil, že si své jméno změní na něco více korektního. V tu dobu totiž hlavně v USA, ale i jinde po světě probíhalo obrovské hnutí Stop Asian Hate. A když si někdo všimnul, že za značkou, která má ve jméně Chinatown a začínala s bootleg oblečením, stojí dva bílí muži, byl problém. Proto Dan Altmann a Mike Cherman, kteří společně stojí ve vedení Chinatown Marketu, slíbili v následujících měsících změnu.

Změna jména proběhla jako reakce na založenou petici, která to po Chinatown Marketu požadovala. Za peticí stálo hlavně hnutí Stop Asian Hate, které se snažilo potlačit tehdejší utlačování asijských menšin ve Spojených státech.

Koncept Chinatownu není na prodej, obzvlášť ne od někoho bílého, kdo slovo Chinatown používá jako synonymum ke slovu bootleg. V případě, kdy bílí lidé takto vydělávají na osobnostech jako je Lebron James, Alicia Keys a mnoho dalších, kteří nosí oblečení Chinatown Market, jde o kulturní krádež,” píše se v popisku petice.

Nyní po pěti měsících konečně proběhla změna. Zapomeň na Chinatown Market, od teď už jenom MARKET, psáno jako MA®KET. Nové jméno značka odhalila dneska ráno v super videu na Instagramu. Kromě samotného jména byla změněna i webová adresa e-shopu, která je nyní marketmarketmarket.com. Už na ní navíc najdeš spoustu nových MA®KET věcí, tak to běž checknout!

Mimochodem, už si viděl novou kolekci Palaste ze spolupráce adidas x Palace? Pokud náhodou ještě ne, určitě ji běž zkontrolovat k nám na web.