Oficiální pohled na dvoje nové Dunky ve spolupráci s NBA

National Basketball League, basketbalová liga známá po celém světě hlavně pod zkratkou NBA, slaví letos 75. výročí od jejího oficiálního založení. Nike, jakožto hlavní partner a výrobce dresů pro ligu, vydává k oslavám dvě nové colorways siluety Nike Dunk Low společně se třemi retro sadami basketbalových dresů. Pokud si tyhle dresy ještě náhodou neviděl, můžeš se na ně podívat v tomhle článku.

O prvním páru, který je laděn do barev týmu Chicago Bulls, jsme už na webu psali na začátku léta jednou. Tehdy šlo ale pouze o nekvalitní a leaknuté fotky, na ty oficiální jsme si totiž museli počkat až do teď.

Druhý pár vzdává hold týmu Brooklyn Nets, na patě na něm totiž kromě modré a bílé barvy najdeš také týmové logo. Oba páry mají společné detaily, které se podle mě u tohohle releasu dost povedly. Zmínit musím určitě speciální “75th Anniversary” tag na jazyku nebo kovové deubré (pin na jazyku typický třeba pro model Air Force 1) s vygravírovaným diamantem, který naráží právě na diamantové výročí, jež letos NBA slaví.

Oba páry si můžeš níže podrobně prohlédnout sám, já už jenom zmíním to, že by tenisky měly vycházet někdy v průběhu října za přibližnou cenu 110 dolarů.