Nike odhaluje sadu klasických dresů na oslavu jubilejní 75. sezony NBA

Nadcházející sezona nejlepší basketbalové ligy světa bude slavit významné jubileum, konkrétně tři čtvrtě století od jejího formálního založení. A kdo jiný, než společnost Nike by se měla chopit tohoto významného milníku a vytvořit na počest 75. sezony NBA speciální kolekci dresů. Ta se týká konkrétně tří týmů, které hrály v počátcích ligy a budování jejího jména nejvýznamnější roli.

Inspirace z historického roku

Den 3. srpna roku 1949 se zapsal do historie jako den, kdy se Basketball Association of America a National Basketball League spojily dohromady a staly se NBA. Zároveň tento den znamenal významný milník pro basketbal jako takový. Právě od této doby se totiž začala budovat značka NBA, která přerostla v jednu z nejslavnějších sportovních lig světa. Vedoucí představitelé ligy v minulosti využili toho, že měl basketbal mnoho fanoušků po celém světě, nicméně ani oni sami nevěděli, jak moc úspěšný jejich projekt v budoucnu může být. No a právě úspěšnou cestu z ambiciózního sloučení asociací až po globální fenomén oslavuje kolekce dresů od Nike. Speciálních výročních dresů se dočkají konkrétně týmy Bostonu Celtics, New Yorku Knicks a Golden State Warriors (tehdy Philadelphia Warriors).

Zdroj: https://news.nike.com/news

Cílem Nike bylo snažit se vytvořit co nejautentičtější ztvárnění tehdejších designů dresů, včetně dobového střihu, barevného provedení i fontu písma. Trenýrky Celtics například obsahují tradiční čtyřlístek a dres pak zelené lemování kolem ramen a krku. Dresy Golden State vzdávají hold historickým frančízám a stěhováním týmu Warriors mezi městy. Z tohoto důvodu na nich najdeš původní barevnou kombinaci modré, žluté a bílé z philadephské éry, společně s červenými pruhy, které byly typické z účinkování v San Franciscu. Sada Knicks se pak může těšit z dobového provedení opasku, tradičního larger-scale čísla a samozřejmě nesmrtelného barevné kombinace. Poprvé v historii se také na dresy dostalo tradiční Nike Sportwear logo, které nahradilo typický Swoosh.