Nike Dunk Low “Seoul” vznikly jako pocta Jižní Koreji

Páry Nike Dunk Low “Seoul”, které vychází už v polovině srpna, oslavují osamostatnění státu Jižní Koreji. Releasovat by měly přesně na Korejský den nezávislosti, při kterém se každý rok 15. srpna oslavuje odtržení od totalistické Severní Koreji.

Boty jsou laděné do barev vlajky Jižní Koreji, najdeš na nich tak kombinaci černé a bílé s modrými a červenými detaily. Levá bota se navíc liší od pravé, na každé jsou totiž prohozené barvy. Na patě každého páru si můžeš všimnout nápisu “나이키“, což v překladu z korejského písma Hangul znamená Nike.

Na jazyku jedné z tenisek najdeš právě korejskou vlajku, které se běžně říká Taegukgi. Její bílý podklad má znázorňovat území Jižní Koreji, červeno-modrý kruh značí obyvatelstvo země a černé čárky okolo poté zobrazují její vládu. Na druhé botě najdeš na jazyku už obvyklé Nike logo.

Bohužel pro zbytek celého světa, tenisky Nike Dunk Low “Seoul” vychází za cenu 110 dolarů exkluzivně pouze v Jižní Koreji, chytnout je u nás tudíž bez re-shippera nemůžeš.

Když už mluvím o Duncích, viděl si vysoké páry v provedení “Midnight Navy“? Více zjistíš v tomhle článku u nás na webu, tak ho běž zkontrolovat.