NBA Offseason 2021 #1: Lakers přivádí Westbrooka a vytváří hvězdnou Big Three

I přes to, že stále ještě éterem NBA rezonují dozvuky triumfu Milwaukee, některé týmy už začínají zbrojit na novou sezonu. No a kdo jiný, než tým Lakers by měl odstartovat tento offseason nějakým bombastickým přestupem. Za tím, co média spekulovala o příchodu Damiana Lillarda, za oponou se Lakers povedlo přivést jinou hvězdu. Je jí devítinásobný All-Star player Russell Westbrook, který po 11 letech strávených v OKC již potřetí mění své působiště a po ročním angažmá ve Washingtonu se stěhuje do LA. Tam společně s LeBronem Jamesem a Anthony Davisem utvoří novou obávanou “Big Three”.

Jako na běžícím pásu

V LA se s tím skutečně nepárají, po loňském rušném offseasonu tento tým zahajuje letošní přípravné léto neméně agresivně. Do týmu hned ze startu letní pauzy přestupuje z Washingtonu triple-double rekordman Russell Westbrook. Ten tak po přestupové stanici v Houstonu a sezóně u Wizards opět mění zaměstnavatele a bude dělat společnost LeBronovi a jeho partě. Do Washingtonu přitom za tohoto hvězdného hráče putuje slušný package. Konkrétně Kentavious Caldwell-Pope, Montrezl Harrell a je to neuvěřitelné, ale také Kyle Kuzma! K tomu všemu ještě Wizards obdrží 2024 a 2028 second-round picks. Podtrženo sečteno, lze objektivně konstatovat, že z tohoto trejdu Washington nevyšel vůbec zle. Minimálně Wizards obdrželi kvalitní hráče, na kterých můžou případně stavět nebo je zahrnout do potencionálních přestupů.

Ve výsledku, z této výměny nevyšel špatně ani tým Lakers. Vedení se rozhodlo poslat pryč Kylea Kuzmu, který se v posledních letech stal díky svým nevyrovnaným výkonům terčem memeček, také Caldwella-Popea, který po skvělé sezoně loni zažil výkonností propad a Montrezle Harrella. Poslední zmíněný přitom přišel do Lakers teprve loni a to po životní sezoně u konkurenčních Clippers, kde dokonce vyhrál cenu SMOTY. Nicméně trochu naivní představa o tom, že bude hrát v přebitém týmu Lakers významnou roli, jej opět vrací zpátky na listinu přestupujících hráčů. V LA se tak opět protáčí několik zajímavých jmen, jejichž mise v tomto legendárním týmu skončila poněkud předčasně, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Na odchodu je také Dennis Schröder a už teď je nad míru jasné, že se fanoušci Lakers opět dočkají dalších nových tváří.

Big Three č.3

Brooklyn má Duranta, Kyrieho a Hardena. Milwaukee zase Giannise, Middletona a Holidaye. V NBA tak díky tahu lakers vzniká již třetí Big Three, která bude na palubovkách NBA budit možná největší strach. Trenéru Vogelovi se totiž povedlo vytvořit prakticky ideální kombo. Ve svém týmu bude totiž mít sice skleněného, ale jinak výborného obránce a střelce (Davise), nejuniverzálnějšího hráče ever (LeBrona) a nově i rekordmana v triple-doublech. I přes to, že je Westbrookovi 32 let, stále je třeba mít na paměti, že tento playmaker zažil loni u Wizards životní sezonu. Připsal si v průměru 22.2 bodů na zápas, career-high 11.5 doskoků a career-high 11.7 asistencí! Z toho jasně vyplývá, že Lakers po Westbrookovi sáhli v naprosto ideální chvíli a může být pro ně potencionálním přínosem.

A co se týče zmíněné žluto fialové Big Three, ta do jisté míry připomíná tu legendární v Miami. Trio Bosh, Wade, LeBron totiž vykazovalo podobné charakteristické rysy a slavilo nejeden velký úspěch. Menším problémem by pro tým Lakers by však mohla být souhra LeBrona a Westbrooka. Oba hráči totiž zakládají svoji hru na velké aktivitě, snaží se uhrát každý míč a připisovat si spoustu asistencí a doskoků. Na druhou stranu, soupeři budou i přes všechny možné problémy stát proti trojici hráčů, která dá dohromady 34 All-Star účastí a v průměru na jednotlivce více jak 21.5 bodů na zápas. Rozhodně tak bude zajímavé sledovat, jak si Westbrook s ostatními sedne a zda “projekt Big Three” bude slavit úspěch.