NBA kicks check #4. Výběr nejlepších tenisek z finále playoff 2021

A je za námi další sezona NBA! Vítězem ročníku 2020-21 se stal tým Milwaukee Bucks, který ve finálové sérii porazil Phoenix Suns 4-2 na zápasy. Bucks tak přesně po 50 letech získali šampionát a připsali si teprve druhý titul ve své dlouhé historii. Nejlepším hráčem finále se nestal nikdo jiný, než Giannis Antetokounmpo, který tak tímto oceněním podtrh svoji fenomenální sezonu. Samozřejmě, jak je zvykem, na palubovkách bylo opět k vidění spoustu zajímavých modelů tenisek. V posledním díle NBA kicks check této sezony si můžeš některé z nich dopřát tradičně na finálových fotografiích s Larry O’Brien Championship Trophy.

Nike Zoom Freak 2 (Giannis Antetokounmpo)

Zdroj: https://twitter.com/HOOPmag

Damn… tahle sezona opět přinesla neskutečnou podívanou, tentokrát s úspěšným a srdceryvným koncem pro Milwaukee a také Giannise. Ten sice nebyl zvolen MVPm základní hrací doby, nicméně si za letošní sezonu odnáší titul šampiona NBA, ocenění Play-off Finals MVP a All-Star MVP. Po pravdě, nemůže se snad v NBA najít jediný pravý fanoušek, který by Giannisovi tyhle krásné chvíle nepřál. Greek Freak před sezonou podepsal i přes všechny spekulace o odchodě pětiletý deal s Bucks a jeho loajalita mu přinesla hned další sezonu šampionát. A finálový výkon Giannise, po kterém Bucks po 50 letech vyhráli šampionát? 50 bodů, 14 doskoků a 2 asistence… Vše se odehrálo v těchto teniskách, Giannisově druhém signature modelu Freak 2, který tak bude navždy zvěčněn vedle trofeje pro vítěze NBA.

Jordan XIII “Oregon F&F” (P.J. Tucker)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Oficiálně otevíráme okénko s teniskami P.J. Tuckera, sneaker kinga NBA. Ten dostává ve finálovém díle kicks check pořádnou dávku pozornosti, jelikož jeho rotace tenisek byla opět a očekávaně ta nejpestřejší. Začínáme univerzitním releasem “Oregon F&F” modelu Jordan XIII, který vzdává hold prestižní Oregonské univerzitě. Ta byla již několikrát a možná i nejčastěji zdrojem inspirací pro mnoho basketbalových modelů a jejich colorways. Jaké Oregonské prvky tento model skrývá? Tak v první řadě, tradiční barevnou kombinaci bílá x zelená x žlutá, dále také dobře známého oregonského kačera a v neposlední řadě odkaz na oregonskou Matthew Knight Arenu a to na jazyku v podobě nápisu “MATT O”. Možná tě ještě napadá, co znamená v názvu releasu “F&F“? Ne, nejedná se o kolabo s oděvní značkou Tesca, ale o to, že je tento specifický kousek určen pouze pro přátelé a rodinu z basketbalového programu University of Oregon. A jelikož Tucker strávil svoje vysokoškolská léta v Texasu, platí spíše první varianta.

Air Jordan XVI “Veterans Day” (P. J. Tucker)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Pokračujeme dál dalším speciálním vydáním z produkce Jordanu. Tentokrát máme před sebou model s pořadovým číslem 16 ve vojenském provedení s odkazem na Den válečných veteránů, který se celosvětově slaví 11. listopadu. Tenisky jsou zbarveny do vojenské zelené, kterou doplňuje maskáčová grafika horní části svršku a pozlacená podešev. Co se týče materiálu, tak stejně jako v případě předchozího modelu je i tento tvořen semišovým překryvem.

Nike Zoom Freak 1 “Multicolor” (Cameron Payne)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks x https://twitter.com/HOOPmag

P. J. Tucker dostává na chvíli volno a na řadu přichází pár kicks hráčů Phoenixu. Jako první dostává prostor Cameron Payne, který po pouhých 8 zápasech z loňska letos v dresu Suns odehrál rovnou 60 utkání. V playoff se Cam stal platným členem rotace týmu a nakonec si za 22 zápasů vysloužil slušný průměr 9.3 bodů na zápas, 2.5 doskoků a 3.5 asistencí. Ve finálové sérii byla čtrnáctka draftu z roku 2015 k zastižení například v tomto pestrém vydání Giannisovy debutové podpisovky. Na tu se dostala snad každá barva základního barevného spektra, čímž vzniklo označení “Multicolor”. Tohle multibarevné provedení je přitom asynchronní, každá teniska dostala jiné barvy a vytváří hodně zajímavé barevné kombo.

Nike Kobe 4 x UNDFTD “Olive” (Devin Booker)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Sérii Kobeho modelů startujeme tímto v podání Devina Bookera, který se i po skvělé sezoně nakonec titulu nedočkal a jeho smutné “Damn při pohledu na oslavy Bucks v komunitě NBA ještě dlouho rezonovalo. V jedné ze cvičných střeleb před zápasem se Book objevil v Kobeho čtyřkách, v jedné s mnoha kolaborací s oděvní značkou Undefeated. Tahle colorway dostala hodně slušivý olivový přeliv, spolu se zajímavým rádoby batikovaným designem. Na závěr jen dodám, že si Booker ve svém DEBUTOVÉM účinkování v play-off odnesl průměr 27.3 bodů na zápas, 5.6 doskoků a 4.5 asistencí! Jak již bylo několikrát řečeno, jsme svědky procesu vytváření budoucí legendy NBA a věřím, že prstenu na ruce se Booker jednou rozhodně dočká.

Nike Kobe 5 x P.J. Tucker PE / PE (Jrue Holiday)

Zdroj: https://twitter.com/HOOPmag x https://twitter.com/NBAKicks

V pořadí se posouváme směrem dopředu od čtyřkového modelu Kobeho série k pětkovému. Vpravo můžeš vidět cool temnou colorway v lesklém potahu, která se dočkala svého zvěčnění vedle zlaté trofeje pro vítěze NBA. Co se modelu vlevo týče, opět přichází na scénu P.J. Tucker, respektive tentokrát jeho debutové PEčko z jeho vlastní produkce, které do série Bucks x Suns obul jeho spoluhráč Jrue Holiday. Ten mimochodem dostál mým i všem slovům odborníků, kteří jej před sezonou pasovali na potencionální key factor Milwaukee pro tuhle sezonu. V play-off se Jrue přepnul do beast modu a skvělým týmovým effortem přispíval k výhrám Bucks. Důkaz: 17.3 bodů na zápas, 5.7 doskoků, 8.7 asistencí a 1.7 stealů. Hlavně co se stealů týče, tak jich v posledních dvou zápasech tento player nastřádal dohromady rovnou 7. A jeho clutch steal v 5. zápase pár desítek sekund před koncem z rukou Bookera dost možná strhnul sérii na stranu Bucks.

Nike Zoom Kobe 6 Protro PE (P.J. Tucker & Khris Middleton)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Pokud bylo letošní finále NBA něčím specifické, tak rozhodně tím, že ti muselo být jednoho z poražených finalistů líto. Na jedné straně Giannis, který Bucks zasvětil svoji dosavadní kariéru a byl týmu naprosto loajální, přičemž po jeho boku stál věčně podceňovaný Khris Middleton, hood legend P.J. Tucker nebo týmově hrající Jrue Holiday. Na druhé straně mladý a talentovaný tým Suns, v čele s životně hrajícím Bookerem, DeAndre Aytonem a samozřejmě s Chrisem Paulem, který mohl konečně po 16 letech získat titul. Nakonec padla karta na Milwaukee a z titulu se může poprvé v životě radovat právě třeba i 36 letý P.J. Tucker. Slavit si ho mohl vidět v modelu Kobe 6 Protro v tomto jednoduchém červeném provedení, které vedle poháru vypadá skvostně.

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks x https://twitter.com/HOOPmag

No a své fotografie s pohárem se nakonec dočkal i Kobeho šestkový model a to zásluhou, již několikrát zmiňovaného, Khrise Middletona. Ten v play-off v době nejvyšší nouze vždy vytáhl po průměrných výkonech nějaký clutch performance, jako například ve 4. zápase za stavu 2-1 pro Phoenix, kdy se mu povedlo nasázet 40 bodů. K tomu je třeba připsat i spoustu těžkých a klíčových střel v posledních momentech zápasů, což jasně vypovídá o tom, že i on je jedním z hlavních strůjců letošního úspěchu Milwaukee. Po devíti sezonách u Bucks se tedy nakonec i tento 29 letý rodák z Caroline dočkal prstenu pro vítěze NBA. Obrovská gratulace.

Nike Air Zoom G.T. Run (P.J. Tucker)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

No a kapitolu o teniskách P.J. Tuckera ve finálovém vydání kicks check uzavřeme dalším modelem od Nike. Nyní se na zoubek podíváme konkrétně modelu G.T. Run, jehož přítomnosti v kicks check si nejsem plně vědom, takže se můžeme s chutí pustit do jeho technického rozboru. Máme zde 2 jednotky Zoom Air a 2 celoplošné vrstvy pěny Nike React, přinášející dohromady velikou návratnost energie. Dvojí vrstvy se dočkal také svršek, jenž je tvořen ultralehkým materiálem s hmatovými detaily tisku. Specifikem modelu jsou zaoblené hřebeny gumové podešve, které mají svojí flexibilitou poskytnout více směrnou trakci. Pokud se přesuneme na horní část tenisky, tak uvidíš pěnový jazyk s vysokou perforací podle nohy a polstrovaný střední límec.

Air Jordan CP3.XII PE (Chris Paul)

Zdroj: https://twitter.com/HOOPmag

Nejsmutnějším poraženým letošního postseasonu je bezpochyby Chris Paul. Ten se mohl konečně po 16 letech kariéry v NBA stát šampionem a to dokonce ve svém prvním finále ever, bohužel se tak nestalo. A to i přes Paulovi skvělé výkony, které po prvním nevýrazném kole s Lakers rostly a rostly, až se dostaly k dvoucifernému průměru 15+. Nakonec si CP3 z play-off odnesl průměr 19.2 bodů, 3.5 doskoků a 8.6 asistencí a to ve 36 letech! Tradiční Paulovou zbraní jsou už nějakou tu dobu jeho signature tenisky CP3 pod značku Jordan, jejichž zajímavých variací bylo na palubovkách k vidění opravdu spoustu. A samozřejmě, jak je zvykem, nesmí chybět CPho motto “Can’t Give Up Now”. Tak třeba příští sezonu!

Nike Air Force 1 Low (LeBron James)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Na závěr finálového dílu kicks check si dáme menší odbočku od obou finalistů. Na pátém zápase se v první řadě objevil LeBron James, který si tak dal pauzu od všeho shonu kolem vydání filmu Space Jam 2 a sledoval na vlastní oči klíčové třetí vítězství Bucks. Ve skutečnosti však šel dát LeBron support svému dlouholetému basketbalovému kamarádovi, Chrisi Paulovi, se kterým se sice v týmu nikdy nepotkal, ale chová k němu velké sympatie. LBJ přitom vsadil na pohledný a komfortní outfit, který zkombinoval s nesmrtelně dobře vypadajícími Air Force 1 v bílém provedení a hrubší strukturou kolem Swooshe.

Tak a to je z finálového kola NBA vše! S tímto závěrečným dílem končí i série kicks check z letošní sezony. Ale nezoufej, 19. října by měla začít nová sezona a s ní se vrátí i tvůj oblíbený report z palubovek NBA!