Lionel Messi končí v Barceloně! Kam bude pokračovat jeho cesta?

To, co se nikomu z nás nezdálo ani v tom nejhorším snu, se stalo skutečností. Po dlouhých 17 letech je konec, Lionel Messi opouští Barcelonu. Všechno to začalo v roce 2004, kdy si odbyl svůj debut za A-tým Barcelony. Od té doby vyhrál se svým týmem 10 ligových titulů, 7 Copas del Rey, 8 Supercopas de Espaňa, 4x Ligu mistrů, 3 UEFA Superpoháry a 3 Mistrovství světa klubů FIFA. V Barce odehrál 778 zápasů a vstřelil 672 branek. Suverénně je tak nejlepším střelcem v klubové historii. Lionel Messi je bezpochybně jedním z nejlepších hráčů všech dob a jelikož je v Katalánsku od svých 13 let, o to těžší je potvrzovat jeho odchod.

“Navzdory tomu, že FC Barcelona a Lionel Messi dospěli k dohodě a jasnému záměru obou stran dnes podepsat novou smlouvu, nemůže se tak stát kvůli finančním a strukturálním překážkám (předpisy La Ligy). V důsledku této situace Messi nezůstane v Barceloně. Obě strany hluboce litují, že přání hráče a klubu se nakonec nesplní. FC Barcelona z celého srdce vyjadřuje vděčnost hráči za jeho přínos klubu a přeje mu vše nejlepší do budoucna v osobním i profesním životě.” Přesně tak znělo čtvrteční vyjádření samotného klubu.

Abych řekl pravdu, představit se Messiho v nějakém jiném klubu je úplně nemyslitelné. Messi patří k Barce stejně tak, jako Totti k Římu nebo Gerrard k Liverpoolu. Když si to vezmeme logicky, je pár možných scénářů, kde může jeho cesta pokračovat tentokrát. Vylučovací metodou nám vyjde, že o něj povedou závod PSG, Manchester City a Chelsea. Pro kluby jako Manchester United, Bayern Mnichov nebo Juventus to nedává moc smysl, i když duo Ronaldo-Messi v Juventusu by byla nádhera. Může také nastat situace, že se Messi urazí z této situace a odejde do Interu Miami za Davidem Beckhamem, kde by se mohl za pár let potkat i s Luisem Suarézem.

Dalším řešením, které by se nabízelo, je Inter Milán, ale ten by neutáhl Messiho finance. Pokud však dojde na přestup Romela Lukaka do Chelsea, není to zas tak takové sci-fi. S Lautarem Martinezem by tvořili skvělou dvojici. Poslední možností, která mne napadá je jeho návrat do mateřského klubu, CA Newell’s Old Boys. I tento krok by dával smysl. Situace se má tedy následovně. Buď se stane zázrak a Barcelona se rychle vzpamatuje a rychle situaci napraví nebo půjde do trojlístku PSG, City, Chelsea, popřípadě Miami nebo Newell’s Old Boys.

Co bude dělat Barcelona bez svého kapitána? Ať si říká kdo chce – co chce, nahradit Lionela Messiho je nemožné. V tuto chvíli není nikdo, kdo by ho mohl v Barceloně nahradit, protože celá jejich hra byla postavená právě na něm. Pro Barcu to bude velká rána. Messi byl každoročně nejlepším střelcem týmu i ligy. Posílení týmu s Memphisem Depayem A Sergiem Agüerem však není dost. Barcelona navíc není v té fázi, kdy by mohla koupit nějakou drahou hvězdu jako je Mbappé, Haaland, Kane nebo Salah. Tento rok pro ni bude kritický a myslím, že Barcelona bude pomalu uvadat.

Jak se tak zdá, tohle je opravdový konec jedné éry fotbalu. La Liga ztratila jak Cristiana Ronalda, tak Lionela Messiho. Bude zajímavé sledovat, kam povedou jeho další kroky, ale snad každý fanoušek fotbalu bude tento přesun sledovat se slzou v oku. Po tomto odchodu už fotbal nikdy nebude takový, jako předtím.