Kanye West konečně (ne)vydal album Donda

Po více než měsíc dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Ve stejný den, kdy se v obchodním domě Máj uskutečnil The Mag Con, vydal Kanye West jeho novou desku pojmenovanou po jeho vlastní matce. Album Donda ale ovšem podle jeho vyjádření nevydal on, ale společnost Universal Music, která interpreta zastupuje. Mnoho lidí na internetu ale tvrdí, že jde pouze o marketingový tah, kterým chce Kanye vytvořit okolo nové desky ještě větší hype.

Ye totiž v jeho posledním příspěvku na Instagramu tvrdí, že firma Universal vydala album bez jeho vědomí a ještě zablokovala track Jail 2, na kterém se nakonec měl místo Jay-Zho objevit DaBaby. Vzhledem k jeho nechvalně známé pověsti za homofobní komentáře na festivalu Rolling Loud ale firma nejdřív track z alba odebrala, v aktuální chvíli už ho však na všech streamovacích platformách najdeš.

Na desce Donda tak ve finále najdeš úctyhodných 27 tracků, poslech celého alba ti proto zabere téměř dvě hodiny. Dost zajímavý je také cover, na kterém najdeš pouze černou barvu. Běž si Dondu poslechnout sám na Spotify nebo Apple Music podle toho, co je ti bližší.

Mimochodem, už si slyšel o tom, že Kanye chce změnit svoje jméno z Kanye West na pouhé Ye? Už dokonce podal žádost na úřadě, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.