Dvě zlodějky okrádají golfisty o jejich Rolex hodinky

Dvojice neznámých zlodějek, které si udělaly přezdívku “Rolex Rippers”, pravidelně na golfových hřištích ve Velké Británii okrádají starší lidi v důchodu o jejich hodnotné švýcarské hodinky.

V současné době již bylo okradeno nejméně 14 lidí, většinou o hodinky Rolex nebo jiné drahé značky. Pachatelkami jsou podle popisu okradených dvě ženy ve věku 20 až 30 let s východo-evropským přízvukem. Krádež ve většině případů proběhla tak, že jedna z žen předstírala, že je němá a potřebuje podpis na petici pro založení nového centra pro němé.

Ve chvíli, kdy některý ze starších golfistů falešnou petici podepsal, ho okamžitě jedna z žen objala a než se dokázal vzpamatovat, jeho hodinky byly fuč. Ne vždy ale krádež probíhala takhle jednoduše, v některých případech z toho golfisti v důchodu vyvázli i s menšími zraněními.

Podle výpovědi jedné z obětí, které byly ukradeny hodinky Yacht-Master II za více než 20 tisíc dolarů, jde o zkušené zlodějky, které moc dobře ví, co dělají. Nejspíš jsou totiž součástí většího gangu z Londýna a zaměřují se na lehce zranitelné oběti z jihu země.

Než prohnané zlodějky dostihne policie, mají se prý všichni golfisti zdržovat pouze ve skupinách a nejlépe si na hřiště nenosit drahé šperky a jiné doplňky, které by se daly lehce ukradnout.