Češi na olympiádě #2: Další 3 zlaté medaile!

To, co začalo střelbou se hodně rychle nakupilo dále. Na letošní olympiádě v Tokiu se českým zástupcům až nad míru daří, a to potvrdili i v posledních dnech. První zlatou medaili pro Českou republiku vybojoval Jiří Lipták ve střelbě, další zlatou radost nám obstaral vodní slalomář Jiří Prskavec, který si po bronzu z Ria odváží zlato z Tokia, a to zcela zaslouženě po bezchybných jízdách.

Dalším z vyvolených olympijských vítězů a rovnou obhájcem zlaté medaile se stal judista Lukáš Krpálek. Ten neměl ve své kategorii konkurenci a znovu jen dokázal, že výš už se dostat nejde. Doma mu teď budou vyset dvě zlata z Ria a Tokia. Ve finále si poradil s Gruzíncem Tušišvilim, se kterým měl do té doby bilanci 0-2.

Zatím nejúspěšnější byly naše tenistky. Po vypadnutí Karolíny Plíškové a Petry Kvitové se Markétě Vondroušové nedávalo moc nadějí a hele, bylo z toho finále ženské dvouhry. Ve finále narazila na Švýcarku Bencic, na kterou po tuhém boji nestačila až ve třech setech. I přesto je však stříbro historický úspěch. Ještě o třídu výš se dostal český pár Krejčíková/Siniaková, který se po vzoru Vondroušové také dostal do finále čtyřhry. Zde si vyměnily medaile, protože ve finále je potkala švýcarská dvojice Bencic/Golubic. A pomsta byla dokonána, protože česká dvojice vyhrála ve dvou setech a veze další zlato do sbírky a další historický úspěch.