Zapečetěná kopie hry Super Mario 64 se prodala za 1,5 milionu dolarů

Ve světě konzolových i počítačových her byl nedávno nastolen nový rekord. V aukci od Heritage Auctions byla prodána originální zapečetěná kopie hry Super Mario 64 z roku 1995 za neuvěřitelných 1,56 milionu dolarů, čímž byla překonána původní hranice, kterou dosud držel prodej hry The Legend of Zelda za 870 tisíc dolarů. Zelda svůj rekord moc dlouho neudržela, její aukce totiž proběhla pouhé dva dny před tou o Maria.

Běžnou kopii hry Super Mario 64 seženeš už od čtyřiceti dolarů, proč tedy právě tahle byla tak neskutečně drahá? Jedná se totiž o originální kus z roku 1995 s hodnocením stavu 9,8 A++, což v praxi znamená, že je hra i přes své stáří v nedotčeném stavu. Takových kusů je na světě úplné minimum a dokonce je dost možné, že právě tohle je ta úplně nejvíc zachovaná kopie vůbec. Proto je cenovka tak vysoko.

V jiné novince ze světa her ses mohl dozvědět třeba, kdy konečně vyjde pokračování legendární série Grand Theft Auto. Prozradím, že si budeme muset ještě dlouho počkat, více se ale už dozvíš ve zmiňovaném článku.