UFC 264: Poirier vs. McGregor – Smutné završení trilogie

Trilogie je u konce. Dnes jsme byli svědky rozuzlení jedné z největších a nejočekávanějších bitev tohoto roku. Na dnešním turnaji UFC 264 se totiž již potřetí utkali dva bývalí šampioni – Dustin Poirier a Conor McGregor. S jistotou můžeme říci, že se jedná o legendy MMA a jejich trilogie byla jednou z nejsledovanější v celé historii. V tomto zápase šlo o všechno, o titulového vyzyvatele, který vyzve šampiona Charlese Oliveiru. V dalších zápasech jsi mohl vidět i hvězdy, jako Gilbert Burns, Stephen Thompson nebo Sean O’Malley. S politováním musím konstatovat, že takový konec této velkolepé bitvy mezi McGregorem a Poirierem snad nikdo nečekal.

zdroj: Zuffa LLC

 Zápas, na který jsme všichni čekali. Zápas, který měl v hlavě každý fanoušek MMA. Dovršení trilogie mezi dvěma šampióny a legendami tohoto sportu. V modrém rohu se nám představil bývalý dvojnásobný šampion UFC a irská legenda Conor McGregor (22-6). Jeho protivníkem mu byl další bývalý šampion, kdy o prozatímního šampiona porazil Maxe Hollowaye. Ano, v červeném rohu stál Američan Dustin Poirier (28-6). První duel se odehrál už v roce 2014 na turnaji UFC 178. První bitvu vyhrál irský matador McGregor na TKO. Odveta se konala v lednu tohoto roku na turnaji UFC 257 a k úžasu všech ji vyhrál Dustin Poirier. Jedno bylo jasné, skóre 1:1 nevydrží a my se tak dočkáme trilogie.

Do zápasu šli oba v jiném rozpoložení. Poirier byl psychicky na koni a byl si moc dobře vědom, že může McGregora znovu porazit. To Conor šel do zápasu po prohře, která mu zhatila plány a k tomu to přestal být ten starý, známý irský bijec a na poslední tiskovce už nevypadal nebezpečně. S Poirierem se objimal, smál se, žádný trashtalk. Druhý den prohrál. McGregor slíbil, že s hodným Conorem je konec a to taky na předzápasové tiskovce doručil, ale ne v té formě, co jsme čekali. McGregor se navážel do Dustinovy manželky Julie a prohlašoval, jak Dustina v kleci zabije a že ho odnesou v rakvi. Na můj vkus to bylo slabé volání do prázdna. Na Conorovi je vidět, že už má asi nejlepší léta za sebou. Jak v kleci, tak na tiskovce. Dustinovi jeho řeči ještě přidaly na sebevědomí, to je jasné

zdroj: Getty Images

Čekali jste zápas na pět kol nebo snad ukončení v prvním kole? Konec sice nastal už v prvním kole, ale takový jsme nikdo nečekali. Ze začátku prvního kola bylo vidět, jakou chuť do zápasu Conor má. Dustina kopal tvrdě a možná až moc a v tom byl první problém. Conor do toho šel naplno, ale to se mu tentokrát nevyplatilo. Dustin poté vzal Conora na zem, kde byl jasně lepší, i když mu to Ir nedal zadarmo. McGregor se z takedownu dostal a pak přišel nejsmutnější pohled zápasu. Udělal úkrok dozadu a podlomila se mu noha. Ir si ihned sedl na zem a samozřejmě nemohl pokračovat dále v zápasu, a tak ho musel rozhodčí Herb Dean ukončit. Později se potvrdilo, že je noha zlomená.

Vítězství si sice připsal Dustin Poirier, ale konec to prý rozhodně není. Sám Poirier i Dana White se vyjádřili, že až se dá Conor zpět dohromady, mělo by dojít na čtvrtý zápas. Emoce, ani nenávist neutichly a my se tak můžeme těšit na další souboj těchto dvou borců. Otázkou však zůstává, jak to bude s titulovým vyzyvatelem. Poirier si titukovou šanci zaslouží a je otázkou, zdali si ještě počká na svůj čtvrtý zápas s McGregorem nebo v mezidobí podstoupí titulový zápas s Charlesem Oliveirou. Za mě je to jasné a o titul by se měl porvat právě Dustin Poirier. Tak jako tak, nudit se fakt nebudeme.

zdroj: Stacy Revere/Getty Images

Kromě této bitvy se však odehrály i další duely. Gilbert Burns porazil Stephena Thompona na body, Tai Tuivasa porazil Grega Hardyho na KO a Sean O’Malley si poradil s houževnatým Kristem Moutinhem na TKO ve třetím kole. Své již 11. vítězství přidal i nám moc dobře známý Ilia Topuria, který měl bojovat s Lajošem Kleinem. Už za týden nás čeká další turnaj UFC Fight Night, kde se v hlavním zápase představí Islam Makchacev. Máme se opravdu na co těšit.