PlayStation prodal již 10 milionů konzolí nové generace

Společnost Sony, která stojí za vývojem konzolí PlayStation, nedávno přes své sociální sítě oznámila, že nových konzolí PlayStation 5 bylo prodáno již přes 10 milionů kusů. Tenhle milník byl překročen po 249 dnech od listopadového spuštění prodeje těchto konzolí nové generace.

Pro porovnání, 10 milionů kusů konzolí PlayStation 4 bylo prodáno až po 271 dnech od začátku prodeje, Sony tak tímto překonalo svůj vlastní rekord. Celkově bylo od léta roku 2014, kdy čtvrtá generace PlayStationů vycházela, prodáno přes 115 milionů kusů těchto herních zařízení.

Pokud bych to měl srovnávat s Xboxem, bylo by to obtížnější, Microsoft totiž žádné oficiální statistiky prodeje zatím nezveřejnil. Daniel Ahmad, analytik průmyslu a trhu, odhaduje ale současný stav prodaných kusů konzolí Xbox Series X a Series S přibližně na 6,5 milionu.

PlayStation 5 se tak už teď dá bez obav označit za nejlepší a nejúspěšnější konzoli vůbec, alespoň podle prodaných kusů. A co ty, už máš svou PS5 doma, nebo čekáš, až klesne cena a nebudeš si muset příplácet za resell?

V jiných novinkách ze světa her se dozvíš třeba to, kdy se konečně dočkáme dalšího pokračování série Grand Theft Auto. Běž si přečíst tenhle článek a budeš vědět vše, co by tě mohlo zajímat.