Oktagon 26: Naruszczka vs. Krištofič – Nový šampion střední váhy

Event tohoto roku byl opravdovou přehlídkou MMA. Oktagon 26, který se konal na Štvanici, doručil přesně to, na co jsme čekali. I přesto, že turnaj napočítal ztráty jmen jako Ivan Buchinger, Leo Brichta nebo Karlos “Terminátor” Vémola, byl turnaj opět lahůdkou bojových sportů. V titulovém zápase o prozatímního šampiona střední váhy se utkal Polák Marcin Narusczka a záskok “Terminátora”, Samuel “Pirát” Krištofič. V dalších bitvách jsme viděli jména jako Lucie Pudilová, Matěj Juráček nebo Miloš Petrášek. I s hudební složkou se bezesporu jednalo o největší turnaj tohoto roku, a podle toho to také vypadalo. Skvělé zápasy, velká vítězství a velkolepý večer. 

zdroj: Oktagon MMA

Samuel “Pirát” Krištofič vs. Marcin “Cyborg” Naruszczka – Interim Middleweight Championship

Titulová bitva o šampiona střední váhy začala ještě dávno před eventem na Štvanici. Marcin Narusczka(22-10-2) se měl totiž utkat s českou legendou MMA a veteránem UFC, Karlosem “Terminátorem” Vémolou. Toho však zastavilo nepříjemné zranění. Po dlouhých tahanicích s ramenem si při tréninku utrhl triceps a z tohoto zápasu musel odstoupit. Okamžitým nástupcem se stal slovenský člen SFG Samuel “Pirát” Krištofič(15-3), který neváhal ani minutu. Titulová bitva se však změnila na bitvu o prozatímního šampiona, protože jak řekl sám promotér Oktagonu Ondřej Novotný, pokud chce být jeden z bojovníků právoplatným šampionem organizace, musí porazit Karlose Vémolu. A to nebude během nejbližších měsíců, protože ho čeká delší pauza. Dojde na titulovou bitvu na konci roku?

Jak bylo řečeno před zápasem, oproti duelu s Vémolou mělo jít o koukatelnější zápas, který se měl držet spíše v postoji. A tak se také stalo. Pirát byl Naruszczkovi vyrovnaným soupeřem. Abych řekl pravdu, bavilo mne to více, než kdyby Polák bojoval s Terminátorem. Zápas byl po celou dobu vyrovnanou partií dvou světových bojovníků, ale navzdory tomu jsme viděli, že Pirát měl trochu navrch. Oba bojovníci slibovali ukončení v prvních kolech, ale na jejich slova vůbec nedošlo. O vítězi hlavního zápasu tohoto eventu museli rozhodnout rozhodčí. Ti rozhodli ve prospěch slovenského bijce. Novým prozatimním šampionem organizace Oktagon MMA je Samuel Krištofič, kterého čeká Karlos Vémola.

zdroj: Oktagon MMA

V hlavním předzápase celého večera jsme viděli ukončení krásné série a první prohru Lucie Pudilové v Oktagonu, která prohrála na body s veteránkou UFC, Brazilkou Talitou Bernardo. V dalších zápasech rozhodčí sporně dali výhru Matěji Juráčkovi, který bojoval s Tatem Primerou. Ve zbylých zápasech zvítězili Lucia Szabová, Miloš Petrášek, Farid Basharat, kterého čeká titulová bitva s Filipem Mackem, Tereza Bledá, Felix Klinkhammer, Magda Šormová, Ondřej Raška, Dawid Kareta a Dan Škvor.

Za měsíc a půl nás čeká další z velkých turnajů tohoto roku, Oktagon 27, který se bude konat v Bratislavě. Stadion Ondřeje Nepely je ready na titulový zápas pérové váhy Ivan Buchinger vs. Vojto Barborík, na který jsme netrpělivě čekali. Buki bude bojovat o druhý titul v organizaci zároveň. Na tomto eventu se představí i Gábor Boráros nebo Monika Chochlíková. Dva týdny po tomto večeru se dočkáme dalšího turnaje, Oktagonu 28, kde dojde na souboj Kaik Brito vs. Petr “Monster” Kníže, ale v akci uvidíme i Filipa Macka nebo Viktora Peštu.