Nike SB chystá pět nových Dunků k příležitosti olympiády v Tokyu

Letos je to vůbec poprvé, co je skateboarding oficiální součástí Olympijských her, proto značka Nike SB chystá spoustu speciálních releasů k tomuhle historickému momentu. Jako první byly představeny dresy pro státy, které Nike SB na turnaji sponzoruje. Těmi jsou Spojené státy americké, Japonsko, Francie a v poslední řadě také Brazílie.

Dres si můžeš objednat i ty ještě před začátkem Olympijských her. Jako první je najdeš už od 18. července v mnoha skateshopech, 20. července poté dropují přímo v aplikaci SNKRS a u dalších retailerů.

Kromě čtyř olympijských dresů se můžeš těšit i na várku nových Dunků v nízkém i vysokém provedení. Tím nejpodstatnějším releasem je určitě model Nike Dunk Low ve spolupráci se značkou Parra, za kterou stojí stejnojmenný umělec Piet Parra. Tyto tenisky používají podobnou barevnou kombinaci jako dresy nahoře, najdeš na nich tak bílý základ s pestrobarevnými částmi.

Další nízké Dunky, které Nike Skateboarding v blízké době chystá, jsou tyhle ve spolupráci s Quartersnacks, newyorským webem zabývajícím se ničím jiným než skateboardingem. Ty sází na osvědčenou kombinaci černé a bílé, kterou zde doplní zebří pruhovaný print.

Jako další tu máme hned dvoje High Dunky ve spojení s The Unicorn Gundam, jedním z nejznámějších hračkářství v Japonsku. Vybírat můžeš z tmavého a světlého provedení, přičemž na obou najdeš sundavací Swoosh na suchý zip, který má připomínat různé skládací hračky a také to, jak si můžeš sám upravit skate pouhou samolepkou.

Posledním uvedeným párem jsou opět Dunky v Low provedení, tentokrát ale ve spolupráci se sanfranciským skateshopem FTC. Tahle colorway si bere inspiraci z japonských veřejných lázní, které jsou typicky zbarveny do modré a bílé.

Ačkoliv možná na skatu ani nejezdíš, zpráva, že skateboarding je letos součástí olympiády je pro tebe taky důvod k oslavám. Jen se podívej na ty super tenisky, které nás díky tomu čekají.

Tvojí pozornost by mohla zaujmout také nová spolupráce značek Vans a Palace, o které ses nedávno mohl u nás na webu dočíst.