Nejlepší tenisky: Červen 2021

Tenhle měsíc mám menší zpoždění, ale konečně ti teď s radostí můžu představit ty nejlepší releasy letošního června. Už tradičně bylo z čeho vybírat a několik modelů jsem byl se slzou v oku nucen vynechat. V konečném důsledku to ale bylo pro dobrou věc, protože tahle sedmička vítězů by rozhodně neměla uniknout tvojí pozornosti. Tak jdeme na to, tohle jsou nejlepší tenisky za červen 2021.

adidas Yeezy 450 Dark Slate

Model 450 dlouho koloval po sneaker fórech jako bludný holanďan. Dlouho se čekalo na potvrzení, jestli se jedná o reálný model, nebo jenom nepovedený sample – v což hodně lidí doufalo. Realitu už ale známe, a my tak můžeme přivítat další colorway těchhle mimozemských sneakers. Jestli sleduješ náš seriál pravidelně, pak víš, že experimenty tu mají svoje místo, ať už jsou jakkoliv přestřelené. Já osobně bych je zatím asi nenosil, ale jak to tak u Kanyeho projektů bývá, myslím, že je jenom otázka času, než podobné kousky budeme vídat i jako výsledek práce konkurenčních značek. Yeezy 450 jsou nejen kvůli tomu jedna z největších událostí letošního roku, a myslím, že příští sezóny to jenom potvrdí.

Nike x Fragment Dunk Hi

S tím kolik Dunků v poslední době zaplavuje svět, jsem si řekl, že je teď do seznamu nejlepších tenisek nějakou dobu nezařadím. Jenže to by nemohl přijít Hiroshi Fujiwara se svým brandem fragment design a nedat Dunkům další injekci nevšednosti a elegance. Metalická fialová obalená černými panely hraje ve skvělém kontrastu se sytě bílou midsole, obohacenou o minimalistický branding. Nepochybně jeden z komerčně nejúspěšnějších releasů června jsem tak opomenout nemohl. Teď je jenom otázka, na jak dlouho tohle budou poslední Dunky v tomhle seriálu.

Air Jordan 7 Retro “Paname”

Když se před lety spojil Jordan brand s Paris Saint-Germain, asi jsem úplně nečekal, že tahle kombinace bude v budoucnu tak šlapat. Hned od prvního dne spolupráce totiž nepřestávají vycházet nové a nové kolekce oblečení, ale i tenisek. Od AJ1 jsme se přes čtyřky, pětky a šestky konečně dostali také ke kolabu na modelu se sériovým číslem 7. Jméno projektu Paname odkazuje na předměstí francouzské metropole, které tak nazývá pařížská mládež. Právě tam je totiž nejvíc přítomná energie a drive mládí. V místech, které na pohledech z výletu do hlavního města romantiky neuvidíme. Tohle jsou zkrátka tenisky stvořené předměstím, basketbalem a jedním z nejbohatších fotbalových klubů světa. A takováhle kombinace přece ani nemohla dopadnout špatně.

Sacai x Nike Blazer Low Classic Green a Magma Orange

Já vím, že už je v poslední době možná trochu přeSacaiováno. Ale já si zkrátka při pohledu na spolupráce tohohle japonského brandu a Nike na jejich tradičních siluetách nemůžu pomoct. A podle toho, jak na ně reaguje svět sneakers, ani on si moc neví rady. Tentokrát vyšly dvě nízké verze Blazerů v oranžové a zelené. Nemyslím si, že jde o absolutní highlight série, ale když je celá série sama o sobě highlight, není moc co řešit. Možná jenom otázku, kdy přijde silueta, na které se ikonický styl Sacai nepovede tak bezchybně zrealizovat.

Skepta x Nike Air Max Tailwind V “Bloody Chrome”

Tyhle nevidíš poprvé, viď? Spolupráce Skepty s Nike na modelu Tailwind V vyšla poprvé už letos v dubnu v tyrkysové variantě. Mimo jiné se objevily také na coveru našeho dubnového vydání. No a o dva měsíce později tu máme další, tentokrát červenou verzi. Grime vibes v módě jsou teď v trendu snad (možná naneštěstí) ještě víc než hudební žánr samotný, a druhé vydání Skeptova kolaba, které je ve světle jeho předchozích spoluprací raritou, to jenom potvrzuje. Tak co říkáš na colorway Bloody Chrome? Má šanci porazit v ceně na sekundárním trhu svého modrého předchůdce?

New Balance 2002R “Protection Pack”

Tak trochu mimo spotlight vznikají po boku všech hypovaných tenisek naprosto fantastické projekty také v dílně New Balance. Právě s touhle značkou souvisí zmiňované několik novinek, které jsem si vzhledem ke kapacitě tohohle článku musel odpustit. Každopádně triple release v podobě 2002R Protection Pack je ze všech nejpovedenější a neskutečně jsem se na něj těšil už od prvních leaků jeho vizuální podoby. Tyhle potrhané krasavce můžeš pořídit v černé, šedé (na obrázku) a bílé variantě. Tak nezapomeň sledovat New Balance o něco pečlivěji, ať ti neutečou další podobně super cool kolekce.

Mayumi Yamase Nike Air Force 1

Kdybys potkal sympatickou japonskou umělkyni Mayumi Yamase na ulici, pravděpodobně bys netipnul, že se jedná o dámu s bohatými zkušenostmi s brandy jako Reception nebo COMME des GARÇONS. Její portfolio se nejnověji rozrostlo o krásnou spolupráci s Nike na proslulém modelu Air Force 1. Bílý svršek a zažloutlá midsole jsou teď bohatší o dynamické tahy štětcem, které nechybí ani na originálním boxu. Botu navíc výjimečně tvoří recyklovaný materiál Flyleather, který vypadá i voní jako klasická kůže. To je jen další plus tohohle jinak fantastického kolaba, které z tisíckrát vydaných Air Forců dělá stále tenisku, která má co nabídnout.