Milwaukee Bucks jsou novým šampionem NBA

Sezona 2020-2021 je oficiálně za námi. Navzdory různým překážkám zapříčiněných pandemií koronaviru se organizátorům povedlo zajistit normální chod ligy. V playoffs jsme mohli vidět řadu fantastických výkonů a obrovských překvapení. Mladý tým z Atlanty si probojoval cestu až mezi čtveřici  nejlepších a nechal za sebou první tým východní konference. Dame Lillard předvedl statisticky jeden z nejlepších individuálních výkonů v dějinách playoffs. Suns vyřadili obhájce titulu Lakers a nakonec se dostali až do úplného finále, kde dokonce vedli 2-0. Milwaukee Bucks se pomstili Heat za loňskou porážku a dokráčeli si až pro samotný titul. Ve finálové sérii proti Suns sice ztratili dva úvodní zápasy, ale na domácím hřišti se jim podařilo chytit druhý dech a od té doby ani jednou nezaváhali. Dnes v noci zvítězili 105:98 v 6. zápase a stali se tak novými šampiony NBA.

Letošní playoffs patřili mezi jedny z nejlepších za hodně dlouhou dobu. Na začátku sezony se zdálo, že ve finále nemůže skončit nikdo jiný než Lakers a Nets. Realita byla ale úplně jiná, protože ani jeden z favoritů se nedostal dál než do 2. kola. Je pravda, že některé týmy doplatily na zranění klíčových hráčů, ale bohužel i o tom je profesionální sport. Osobně jsem hrozně rád, že jsme konečně měli možnost sledovat vyrovnané souboje bez předem jasného vítěze. Navíc jsme byli svědky toho, jak si mladé talenty naprosto podmaňují ligu, a to je jasné znamení toho, že v budoucnu se rozhodně máme na co těšit. 

Mistři navzdory pochybám

Po loňském fiasku se na Bucks strhla smršť kritiky. Popravdě musím říct, že to bylo zaslouženě. Heat byli hladovější, hráli na úplné maximum, do všech zápasů šli beze strachu a to Milwaukee dost zaskočilo. Letos to ale byla úplně jiná pohádka. Bylo vidět, že nikdo z hráčů si nechtěl podobné zklamání zopakovat, a to se promítlo na hřišti. Giannis konečně naplno ukázal, že dokáže svůj tým podržet v momentech, kdy se hraje o všechno. Obrovským dílem přispěl Khris Middleton, který si sice od fanoušků vysloužil mírnou kritiku za svoji nekonzistentnost, ale celkově předváděl opravdu skvělé výkony. Nastřílet 11 bodů v poslední čtvrtině 7. zápasu proti Nets rozhodně není jen tak. Vyzdvihnout si zaslouží i další hráči, ale pro tyhle potřeby chystáme další článek, na který se můžeš těšit už brzo. 

První titul po 50 letech

Půl století trvalo Bucks, než zopakovali vítěznou sezonu z roku 1971. Hráči, kteří se o titul postaraly naposled, patří dnes mezi naprosté legendy. Kareem Abdul-Jabbar a Oscar Robertson mají už dávno své jméno zapsané v síni slávy. A vzhledem k tomu, co všechno doposud Giannis ve věku 26 let dokázal, není pochyb o tom, že jeho jméno se zapíše hned vedle ostatních velikánů basketbalové historie. Je naprosto jasné, že v následující sezoně se kostky zase zamíchají odlišně, nicméně Milwaukee bude patřit mezi největší favority na zisk titulu. V posledních letech se z nich stával pořád lepší a lepší tým a teď se jim konečně podařilo dojít až na úplný vrchol. Po 50 letech se z Bucks znovu stal powerplayer celé ligy. 

Zrod legendy

Giannis Antetokounmpo je už dávno známý každému fanouškovi NBA. Dvojnásobný MVP si postupně podmaňuje celou ligu a všechno naznačuje tomu, že na konci své kariéry už bude zapsaný jako jeden z nejlepších hráčů v historii. Dnes si za pásek přidal ten nevětší úspěch ze všech. Zisk titulu je největší cíl každého hráče a s přehledem přebije jakékoliv individuální ocenění. Těch má mimochodem mladý Řek na svůj věk opravdu hodně. Kromě dvou ocenění MVP a ceny pro nejlepšího defenzivního hráče je Giannis ode dnes držitelem také ocenění Finals MVP

My Bucks gratulujeme a těšíme se na další ročník NBA. Celá uplynulá sezona byla plná příběhů a překvapení. To znamená, že na cestě je spousta nových článků, kde si všechno důkladně rozebereme, takže se rozhodně máš na co těšit!