McDonald’s v aukci draží NFT burger od TMBK

Věřím, že alespoň nějaký burger z McDonald’s už si koupil snad úplně každý, kdo tohle čte. Nikdo zatím ale určitě nevlastnil virtuální Maestro, jehož NFT právě McDonald’s poprvé v historii draží v aukci, jejíž výdělek půjde na dobrou věc.

Pokud bys náhodou neměl tušení, co to vůbec to “NFT” je, běž si prvně přečíst tenhle článek, kde ti to jasně a stručně vysvětlím. McDonald’s nyní do konce července draží obrázek burgeru Maestro v odštavňovači, ze kterého vytéká vymačkaná kapalina přímo do ikonického mekáčovského kelímku.

Autor: Tomáš “TMBK” Břínek

Tohle NFT dílo má na svědomí Tomáš Břínek alias TMBK, český grafik, fotograf a muzikant, který je na internetu známý hlavně svými satiristickými kolážemi a vtipy. Na dílo si můžeš přihodit až do úderu půlnoci 31. července přes portál OpenSea.io, k přihazování ale musíš mít založenou peněženku s kryptoměnou Ethereum. Současná cena tohohle díla je navíc v přepočtu na naší měnu už 103 068 korun, což už není úplně pro každého.

Maestro má šťávu, tak jsem se rozhodl udělat nejšťavnatější NFT ze všech. Odšťavňovač do každého mekáče!

– Tomáš “TMBK” Břínek

Dobrou zprávou je, že všechny vybrané peníze půjdou z aukce rovnou na bankovní účet nadace Dům Ronalda McDonalda. Peníze se tak dostanou k těm, kteří je potřebujou nejvíc. Více o nadaci, která získá všechny vydražené peníze, zjistíš tady.

Mimochodem, my jsme nedávno o nových Maestro burgerech z mekáče natočili na našem YouTube kanále video, tak běž zkontrolovat, jak Homerovi a Forgenovi chutnalo.