Lil Uzi Vert nejspíš brzy bude prvním vlastníkem celé planety

Claire Elise Bouche, známá hlavně pod přezdívkou Grimes, je kanadská interpretka a manželka Elona Muska. Včera na svém Twitteru sdílela umělecké zobrazení plynné exoplanety WASP-127b s popiskem, ve kterém tvrdila, že rapper Lil Uzi Vert tuhle planetu vlastní.

Planeta WASP-127b by údajně měla obíhat v soustavě okolo žlutého trpaslíka, hvězdou, kterou je i naše Slunce. A není to žádná mini-planetka, právě naopak, měla být dokonce 1,4krát větší než Jupiter.

Po chvíli se umělkyně Grimes pouze opravila v tom, že Uzi zatím žádnou planetu nevlastní, od veškerého papírování a dokumentací už má ale za chvíli pokoj, k vlastní planetě už mu tak nechybí mnoho. Vzhledem k tomu, že je to úplně poprvé, co si někdo kupuje planetu, jde o historickou událost, kdy se Lil Uzi Vert brzy stane prvním a jediným vlastníkem planety na světě.

A jak takový nákup planety probíhá? No, tohle ti bohužel neprozradím, protože právě proto, že jde o první nákup planety v historii, nikdo moc netuší, jak to vůbec funguje. Vlastně není jisté ani to, od koho Uzi planetu kupuje a komu půjdou všechny peníze.

Celá věc budí spoustu otázek, na které zatím neznáme odpověď, jedno je ale jisté. Konečně je tu něco, u čeho Soulja Boy nemůže říct, že to udělal první. Mimochodem, Kanye West zítra vydává nové album Donda, běž si o něm víc přečíst v tomhle článku.

Pro porovnání velikostí Jupiteru, Země a planety WASP-127b si prohlédni obrázek níže. Pořádná planeta, viď? Nenech se ale zmást, takhle WASP-127b ve skutečnosti nevypadá, jde o pouze o umělecký návrh.