Je současný rap opravdu sexistický?

Na konci minulého roku se slovenská zpěvačka Katarzia tvrdě opřela ve svých Instagram stories hlavně do Bulhara, ale i do ostatních známých jmen z tuzemské rapové scény. Bulhar byl primárním terčem hlavně kvůli jeho v té době nedávno vydanému albu Thug Love Sofia, Katarzia mu tehdy dokonce vytkla i velikost jeho přirození. Důvodem kritiky byl její pohled na současný rap a především to, jak sexisticky se dnes píšou texty a jak běžné je v nich nějakým způsobem urážet ženy. Po vlně zpětné vazby si ale asi její názor nejspíš rozmyslela a story stáhla ze svého profilu.

Ca$hanova Bulhar se tehdy pouze stručně vyjádřil na jeho Twitteru s tím, že je rád, že zpěvačka neslyšela jeho track Uka Kurvu. Ještě před smazáním všech stories se Katarzia také omluvila Rytmusovi, o kterém se prý zmýlila a takové texty už dávno nepíše. Zajímavostí je, že sama zpěvačka se na pár rapových singlech objevila, i přesto že jí to tak vadí spolupracovala například se skupinou PSH.

Po vydání klipu V Pytli od Smacka se ale rozzuřená Katarzia vrací a tentokrát přes své stories dává čočku právě Smackovi. Radí mu, ať si jde přečíst nějakou knihu, když nemá inspiraci na jeho texty, které jsou podle ní pouhým důkazem totální demence. Smack jí hate vrací videem jeho dvou narvaných knihoven spolu se vzkazem, že neexistuje nic horšího než agresivní nenávistnej hipster.

V tomhle případě zatím Katarzia story nesmazala, za svým názorem si tak nejspíš stále stojí. Na jaké straně v téhle kauze zůstat nechám na tobě, udělej si na to celé názor sám. Nejspíš chápu zpěvaččin point a co jí tak štve, určitě to ale celé šlo pojmout nějak jinak a vyjádřit se k tomuto tématu rozumněji. .

Více o zmiňovaném klipu V Pytli se dozvíš v nedávném článku na webu, tak to běž určitě zkontrolovat.