J. Cole si krátce vyzkoušel kariéru profesionálního basketbalisty v africké nejvyšší lize

Není to tak dávno, co ses mohl na našem webu dočíst o startu profesionální basketbalové kariéry v podání rappera Sheck Wese. Dalším jedincem z rapové branže, který se rozhodl vstoupit do profesionálního basketbalového sportu, není nikdo jiný, než J. Cole. Zakladatel labelu Dreamville Records a držitel GRAMMY z roku 2020 za track “A Lot” s 21 Savagem se tak rozhodl učinit krátce poté, co vydal svoje šesté studiové album “The Off-Season”.

Zdroj: https://www.slamonline.com/

Pokud jsi fanouškem amerického rappery s německými kořeny, tak ti rozhodně Coleovo rozhodnutí o vstupu do profesionálního basketballu nezní překvapivě. Šestatřicetiletý rapper byl totiž vždy velkým fanouškem basketbalu. V jeho skladbách můžeš často slyšet odkazy na tento sport a i sám Cole byl členem univerzitního basketbalového týmu v Severní Karolíně. Loni dokonce Cole v médiích prozradil, že než do hry vstoupil rap, tak měl za cíl dostat se do NBA. Za zmínku stojí také Coleova účast na NBA All-Star Celebrity Game v roce 2013 a legendární, téměř úspěšný, pokus o dunk na Slam Dunk Contestu v roce 2019. Cole se také dokonce dočkal fotky a rozhovoru v předním světovém basketbalovém magazínu SLAM. Na fotce si ho přitom mohl zastihnout v modelu tenisek RS-Dreamer od Pumy, na jehož vzniku se Cole podílel.

Všechna láska k basketbalu nakonec vyústila do situace, kdy se J. Cole dočkal podpisu profesionálního kontraktu s rwandským týmem Patriots, hrajícím BAL (Basketball Africa League). Při svém debutu se tomuto rapperovi však příliš nedařilo. Povedlo se mu připsat si pouze 3 body, 3 doskoky a 2 asistence za 17 minut hry. Coleova kariéra tím pádem nabrala brzkého konce, jelikož po vypršení smluvního minima 3 zápasů se rwandský tým rozhodl Coleovi kontrakt neprodloužit. Americký rapper tak sám na vlastní kůži poznal, že být profi basketbalistou není vůbec eazy, každopádně svůj dětský sen si splnil!