Češi na olympiádě: Střelci vezou zlato i stříbro!

Navzdory tomu, že se o rok posunuly jsou tady. Olympijské hry 2021 v japonském Tokiu jsou v plném proudu, a to znamená, že i několik našich “želízek v ohni” bojuje o medaile. Čeští basketbalisté prohráli svůj druhý zápas olympiády s Francií 77:97, v tom prvním dokázali přehrát Írán 84:78. O druhé postupové místo do čtvrtfinále se střetnou s USA už v sobotu.

Plavkyně Barbora Seemanová plavala finále na 200 m volným způsobem a novým českým rekordem se dostala na krásně 6. místo. Mezi Evropankami byla nejlepší a v jejích 21 letech má před sebou celou kariéru.

Tenistka Markéta Vondroušová se také porve o medaili. V čtvrtfinále olympijského turnaje ji po prvním setu vzdala Španělka Paula Badosa. V boji o finále se utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinou. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková napodobily český úspěch a postoupily do finále čtyřhry, kde si na soupeřky ještě musí počkat.

Ani česká střelba nemohla zůstat pozadu. Dnes v noci se stal skutečností olympijský sen. Ve střelbě na trap vybojoval zlatou olympijskou medaili Jiří Lipták, na druhém, stříbrném, místě se umístil český veterán David Kostelecký, který tak podtrhl zatím největší úspěch.