adidas představuje nejlehčí sluneční brýle na trhu

V roce 2017 přišla značka adidas s inovativními teniskami, jejichž sole byla vyrobená na 3D tiskárně za použití speciálních odlehčených materiálů. Tyhle tenisky nesou název adidas 4D a věřím, že za 4 roky jejich existence už si o nich určitě slyšel. Nyní značka s třemi pruhy přichází s další novinkou, která si opět hraje se stejným materiálem. O tenisky ale tentokrát rozhodně nejde.

Adidas totiž chystá vlastní sluneční brýle, které jsou kromě zatmavených sklíček celé vyrobené z nám již známé 3D mřížky. A právě tenhle materiál se svými vlastnostmi zajišťuje to, že jde o úplně nejlehčí brýle na trhu. Váží totiž pouhých 20 gramů, což je pro představu asi jako dvě české padesátikoruny. Tak malou hmotnost zajišťuje nejen rám brýlí, ale i samotné sklíčka, které jsou zhotovené z ultralehkého polykarbonátu.

Brýle byly vytvořeny ve spolupráci s profesionálními atlety, při designování bylo ale myšleno i na úplně obyčejné lidi, kteří si jdou rekreačně zaběhat jen zřídka. Do prodeje půjdou za 415 dolarů prvně už 23. srpna, v tu dobu ale pouze pro vybrané Adidas členy. Širší veřejnost si bude muset ještě nějakou tu chvíli počkat.

Když už se bavíme o adidasu, určitě bys neměl 3. srpna zmeškat Yeezy Day. Více o tomhle dnu plném Yeezy releasů najdeš v tomhle článku.