Oktagon 25: Buday vs. Minda – nový král těžké váhy

Další měsíc, další turnaj. Tentokrát jsme byli svědky dalšího domácího turnaje – Oktagon 25. Abych řekl pravdu, ačkoli šlo o již 6. turnaj letošního roku, jednalo se z mého pohledu o jeden z nejslabších. Oktagon udržuje tradici co měsíc, to turnaj a v dalších měsících se máme opravdu na co těšit, ale od tohoto turnaje jsem zkrátka čekal trochu více. Hlavním zápasem byl přeložený titulový souboj těžkých vah: Buday vs. Minda. Tento event byl zároveň posledním na dlouhou dobu, který se konal v Brně. Tam se eventy začaly dělat s začátkem koronakrize. Teď se však můžeme těšit na turnaje na Štvanici a v Bratislavě na Slovensku. Oktagon pro nás chystá skvělé věci a my se máme na co těšit.

zdroj: Oktagon MMA

Martin Buday vs. Kamil Minda – Heavyweight championship

Konečně. I tak se dá shrnout hlavní zápas tohoto turnaje. Nejprve se duel posunul, ale nakonec jsme se dočkali. V titulové bitvě se představil vyzyvatel a polský King Kong – Kamil Minda(7-2). Jeho protivníkem mu byla slovenská zeď a jednička celého Oktagonu – Martin Buday(9-1). “Badys” šel do tohoto zápasu jako mírný favorit, protože u Mindy člověk nikdy neví. U Poláka je dost jasně známé, že vydrží nemožné. U slovenského bijce zase vyčnívá jeho Jiu Jitsu, ve kterém má černý pásek. Tak jako tak, mohli jsme se těšit na titulový duel světové úrovně. A to nebylo všechno, Buday se v dalším zápase objeví na DNCS – Dana White’s Contender Series a zabojuje o smlouvu v UFC!

Zápas byl od začátku v postupné režii Martina Budaye. Převzal otěže zápasu a nechal Mindu unavit. První kolo pomalu kontroloval a připravoval se na své konečné ukončení. To však v prvním kole nepřišlo. To v druhém už jsme byli o něco šťastnější. Po 4 minutách boje Buday ukončil Mindu na TKO a získal tak opasek šampiona organizace Oktagon MMA. Před zápasem se potvrdila informace, že ho čeká účinkování v DNCS a že v případě prohry by se tato možnost mohla rozplynout. To se však nestalo se my se můžeme těšit na další případnou akvizici v nejlepší MMA organizaci na světě.

zdroj: Oktagon MMA

Celý turnaj dále nabídl další důležitá vítězství borců jako Pirát, Veličkovič, Paradaiser, Ryšavý, Chochlíková, Driai, Waliczek, Fodor, Holota a Bahník. Právě Slovák Fodor získal bonus večera, za spektakulární KO Tomáše Fialy. Viděli jsme další krásný turnaj, ale jak jsem říkal, moje rozmazlené oči chtěli vidět více ukončení. Další turnaj Oktagonu nás čeká přesně za měsíc a tentokrát se bude jednat o největší turnaj letošního roku. Dočkáme se titulové bitvy Vémola vs. Naruczska a kromě toho se v superfightu objeví i Ivan Buchinger. Dále uvidíme Miloše Petráška, Lea Brichtu, Lucii Pudilovou i Szabovou, Matěje Juráčka v souboji s Tatem Primerou nebo Dana Škvora. Jak tak na to koukám, kdo tenhle turnaj propásne, o hodně přijde, protože tohle bude něco.