Nejlepší dostupné tenisky týdne #1: letní edice

Už nějakou dobu pro tebe připravujeme seznam nejlepších tenisek za každý měsíc. Naneštěstí ale tyhle páry většinou jen tak nechytíš a připomínat si každým článkem smutek z nevyhraného rafflu asi není ta nejlepší cesta k dobré náladě. Z toho důvodu startujeme nový seriál, který ti každý pátek představí nejlepší releasy týdne, na jejichž pořízení si nebudeš muset brát úvěr. Všechny navíc pokaždé najdeš online k dostání na Footshopu. Stačí jenom kliknout na tlačítko pod fotkou a tenisky se ti ukážou v plné kráse, ze všech stran. A pozor na své si přijdou i holky. Užij si první várku!

Nike Air Force 1 High ’07 LV8 EMB

Pořídit klasické bílé Air Forcy nebývá vždy úplně jednoduché. Nejen proto nám Nike průběžně posílá upravené varianty, které uspokojí především každého, kdo chce legendárnímu modelu zůstat věrný, ale ne úplně tou nejokoukanější cestou. Zkus tuhle vysokou variantu s trendy námořnickou modrou a retro logem na boku. Nenásilně provedené detaily Air Forcům vždycky slušely. A toto provedení to jasně potvrzuje.

Nike Waffle One

Model Waffle One si můžeš pamatovat z posledního článku dokumentujícího nejlepší tenisky měsíce. Proto jsem ho logicky nemohl opomenout ani v pilotním díle nejlepších týdenních releasů, jelikož se na Footshopu naskladnily nové kusy. A proč bys tomuto modelu měl věnovat pozornost? Zajímavostí na tomhle páru je víc. Především na patě najdeš inspiraci v ikonických spolupracích s Undercover či Sacai. Svršek Nike Waffle One má navíc významnou část z prodyšné transparentní síťoviny, a to všechno podtrhuje cenovka, která se k mému údivu drží pod 3000 Kč. Tohle je za mě vítěz kola a zároveň jedna z nejlepších novinek v rámci general releasů roku 2021.

adidas Triple Platforum Low W

Tenhle model je součástí double-realeasu, kterým adidas poslal ven za mě jedny z nejlepších dámských tenisek na léto. Oba dva modely se pyšní trojitou platformou, která ti dokáže přidat několik centimetrů navíc, takže během (snad uskutečněných) letních akcí uvidíš mnohem lépe na stage. Tohle Low provedení navíc dokázalo vysokou midsole schovat do tří vrstev krémové gumy, a proto “zvyšovací efekt” páru povedeně ukrývá. To všechno obalené do vintage atmosféry. Doufám, že letos znovuzrozená silueta adidas Forum vyráží dech nejen mně.

Converse x Keith Haring Pro Leather OX

Keith Haring byl jedním z největších umělců druhé poloviny 21. století. Jeho díla s ikonickými postavičkami můžeš obdivovat v nejslavnějších galeriích moderního umění, nebo nově v rámci čerstvé kolekce tenisek od Converse. Nejlepším kouskem je za mě silueta Pro Leather OX, která je těmito pop-artovými motivy doslova posetá. Jelikož už mám jeden z těchhle párů u sebe, můžu ti navíc potvrdit, že noha jim maximálně sluší.

adidas UltraBOOST 21 Grey Three

Letošní model z populární série adidas Ultraboost se pyšní zatím vůbec nejsilnější vrstvou extrémně pohodlného materiálu Boost. Především v oblasti paty tě tisíce těchhle mikročástic nakopnou k opravdu silnému odrazu dopředu a následně maximálně ztlumí každý kontakt se zemí. Nově začal tenhle model vycházet také v udržitelné variantě se svrškem z Primeknitu, který je navíc super prodyšný, takže se ti noha nerozteče ani v aktuálních vedrech.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Footshopem.