Konex vydal nový album “Supernova”

Konex vydává první studiové album po jeho odchodu z labelu Milion+, který pojmenoval “Supernova“. Na příchod alba nás připravil dvěma videosingly – “Numa Numa” se Sergeiem Barracudou a “Supernova” se Separem.

O klip k tracku “Supernova” se postaral Andrey Istok a produkci si Konex rozdělil s Dannym (@danny.prod) a Matiasem (@matias.honeyyy). Naopak vizuál k “Numa Numa“, který se stále drží v trendech na českém YouTube, je od Dana Pingdona a na beatu se opět podílel sám Konex s dvěma dalšími producenty – Hirmix-em (@hirmix_) a Ktodowskim (@ktodowski_).

Konex se ostatně podílel na každé produkci, kterou na albu můžeš slyšet – k tomu si ale na album pozval šest dalších producentů, kytaristu Kamila Popíka a saxofonistu Nikolu Bankova.

První polovina alba se určitě blíže dotýká klasickýho new wave rapu, o čem vypovídaj i featuringy – už zmíněnej Sergei nebo Separ se objevili hned na prvních dvou tracích alba, dál můžeš v první polovině taky slyšet Lucu Brassiho10x, Kamila Hoffmanna a Téčka.

Šestej track alba, “Idem Long“, je více elektronickej a v podobným duchu se nese i “Party Je Safe Ked’ Sme Tam My“. O beaty těhle dvou více experimentálních počinů se postarali Silentone (@music_by_silentone) a samozřejmě sám Konex.

Album ukončuje krátká emotivní kytarovka “Nemáme Čas” a dva poslední featuringy – STEIN27 na “Šach Mat” a Majk Spirit na “Plním Bag“, na kterým se taky objeví spolupráce s výše zmíněným saxofonistou Nikolou Bankovem.

O grafickou identitu alba se postaral Árpád Kossár a jeho fyzickou kopii si můžeš pořídit v odkaze tady. Na eshopu Ruka Hore samozřejmě najdeš i merch k albu a bundle CD + triko, a to i s podpisem.