Kdy se konečně dočkáme dalšího pokračování GTA?

Oblíbená klasika Grand Theft Auto V je venku už téměř 8 let a její pokračování je stále v nedohlednu. Důvěryhodný leaker Tom Henderson, který je známý hlavně díky svým (většinou) přesným leakům na hry Battlefield a Call of Duty, nedávno vydal na svém YouTube kanále video o dlouho očekávaném GTA VI. Co ses v něm mohl dozvědět?

Třeba to, že na další díl GTA si ještě nějakou dobu počkáme. Nejdřív by totiž mělo vyjít až v letech 2024 až 2025, což už je téměř 12 let od vydání jeho předchůdce. Vývojáři z Rockstar Games podle něj ale nechtějí oznamovat datum vydání příliš dopředu, aby pak jejich fanoušci nebyli zklamáni ze zpoždění a jejich zaměstnanci nemuseli pracovat ve dne i v noci jenom proto, aby stihli nějaký deadline.

Hra by navíc měla vycházet už pouze na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S a samozřejmě také v PC verzi. Vzhledem k tomu, že konzole nové generace jsou stále extrémně nedostatkovým zbožím, chtějí vývojáři s vydáním GTA VI počkat do doby, než budou i tyhle platformy dostupné pro každého. Rockstar Games navíc podle Hendersona nemají jediný důvod vydávat další díl, když jim ten poslední i po 8 letech dělá neskutečné množství příjmů.

V GTA VI bychom se měli opět vrátit do Vice City, mapa se ale bude průběžně měnit a upravovat, podobně jako to dělá třeba firma Epic Games u Fortnite, kde se mapa každou sezónu více či méně změní.

Žádná z těchto informací není potvrzená nikým z Rockstar Games a stále jde jen o pouhé leaky a spekulace, ovšem alespoň ty nám dávají nějakou naději, že se pokračování Grand Theft Auto vůbec dožijeme. V jiných novinkách z herního světa ses mohl dočíst, jak hra Bulánci ovládla český internet a na Startovači vybrala největší částku v historii.