UFC Fight Night: Font vs. Garbrandt – Třetí výhra Davida Dvořáka v UFC

Týden po megaeventu UFC 262, kde jsme byli svědky korunovace nového krále lehké váhy jsme se dočkali dalšího večera, který stál za to. V pořadí 188. Fight Night hostilo znovu Las Vegas a tamní UFC Apex. Hlavním tahákem večera byl bezpochyby duel #3 bantamu Roba Fonta a bývalého šampiona Codyho Garbrandta. Nás ovšem zajímal úplně jiný duel a to duel Davida Dvořáka s Raulianem Paivou, na který nakonec nedošlo, kvůli Paivově hospitalizaci v nemocnici. I tak se však David Dvořák představil a znovu ukázal, že české MMA má ve světě své slovo. Tímto zápasem totiž psal historii. Svou bohatou kariéru na tomto eventu zároveň ukončila #9 lehké váhy, legenda tohoto sportu a komentátor UFC – Paul Felder, který tak ve svých 37 letech položil rukavice na zem a už se bude plně soustředit jen a jen na komentování UFC eventů s Danielem Cormierem a dalšími.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Rob Font vs. Cody Garbrandt

Hlavní duel celého večera, ale tak trochu na jednu branku. Na tento zápas jsem se osobně moc těšil, protože měl nabídnout velkou bitvu dvou válečníků z předních příček Bantamweight. V červeném rohu se nám představila #3 bantamu, 33letý Američan Rob Font(19-4). Jeho protivníkem v rohu modrém mu byl bývalý šampion a #4 této divize – Cody Garbrandt(12-4). Ačkoli se mohlo zdát, že půjde o vyrovnanou, krvavou bitvu, opak byl skutečností. Když jsem sledoval dění před zápasem, Fontovi moc lidí naděje nedávalo. Jakoby se na jeho kvality zapomnělo. U Garbrandta všichni ví, co v něm je a navíc byl už v minulosti šampionem.

Tento zápas ale všem vytřel zrak. Font Garbrandta k ničemu nepustil. Ve všech pěti kolech byl Font lepší a jasně to Codymu demonstroval. Font nádherně trefoval a i když si oba borci vyměnili pár skvělých úderů, byl to právě 33letý Američan, který měl tvrdší a hlavně lepší mušku. Po pětikolovém zápasu museli rozhodnout rozhodčí, kteří se shodli a rozhodli (48–47, 50–45, 50–45) jasně ve prospěch Roba Fonta. Ten se tímto vítězstvím posunul k titulové šanci, od které je vážně jen kousek. Vše záleží na tom, jak dopadne duel Sandhagen vs. Dillashaw.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

David Dvořák vs. Juancamilo Ronderos

Na tenhle zápas jsme se těšili snad všichni. 3. vystoupení Davida Dvořáka(20-3) měl být však úplně jiné. Jeho soupeřem mu měl být Raulian Paiva, který však musel ze zápasu na poslední chvíli odstoupit, kvůli problémům s váhou. Právě díky těmto problémům musel být i hospitalizován v nemocnici a bylo tak jasné, že k zápasu nebude moct nastoupit. UFC se však ukázalo a rychlostí blesku našlo náhradu právě v Ronderosovi, který měl rekord “jen” 4-0. I přesto, že převážil před 2 kila se však souboj měl odehrát, ale už ne na hlavní kartě, ale jako třetí celého večera, což bylo o to víc lepší pro české diváky. Čekání stálo za to, znovu to byla skvělá práce od “Undertakera” a pokud sis šel pro pití, pravděpodobně jsi to nestihl.

Celý zápas netrval ani tři minuty. Jak se tak nějak čekalo, Dvořák měl v repertoáru o 20 zápasů víc, což se ihned potvrdilo. Na Ronderosovi bylo vidět odhodlání, ale ani to mu nestačilo. Hoši se drželi v postoji a vyměňovali si pozdravy. To však Dvořáka přestalo bavit a po neúspěšném pokusu Ronderose skončili oba na zemi, kde Dvořák ihned chytl rear naked choke jednou rukou! Druhou jako by nepotřeboval. Ronderos sice ještě chvíli držel, ale Undertaker” to lépe chytil a i jen jednou rukou Kolumbijce uškrtil v prvním kole a připsal si tak 3. vítězství v UFC, což se zatím žádnému Čechovi nepodařilo.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

V dalších zápasech jsme mohli vidět vítězství Carly Esperzy, která ihned po vítězství vyzvala šampionku Rose Namajunas. Svého dalšího vítězství se dočkal i Jack Hermansson, když dokázal vyzrát nad Edmenem Shahbazyanem. Další z eventů nás čeká až 5. června, kdy se dočkáme UFC Fight Night: Rozenstruik vs. Sakai, kde bude převládat těžká váha v podobě bitev Rozenstruik vs. Sakai, Harris vs Tybura a Boser vs. Latifi. O týden později nás čeká opravdová bomba v podobě turnaje UFC 263, který nabídne dva opakované titulové zápasy Adesanya vs. Vettori, Figueiredo vs. Moreno nebo Edwards vs. Diaz, který byl odložen z UFC 262. Nemusíme však zoufat, již tuto sobotu nás čeká další event Oktagon 24, na kterém se dočkáme titulového zápasu Kozma vs. Apollo nebo bitvy o Vémolu.